Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2020

Článek vydán 06. 01. 2020 - Informace svazu - zhlédnutí: 3640

Během jarní soutěžní sezóny roku 2019 se konalo celkem 8 mistrovských soutěží a 4 soutěže pohárové. Kalendář soutěží pro jaro 2020 je sestaven velmi podobně. Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2020 najdete níže, na závěr jsou přidány i stručné informace pro podzimní soutěžní sezónu. Článek sledujte pravidelně, je průběžně doplňován, a to především o podrobnosti ke všem uvedeným akcím.


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní, najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Tradiční semináře pro začínající závodníky jsou plánované na únor, jeden proběhne na Moravě (pravděpodobně v Brně) a druhý v Praze. Podrobné informace i termíny k těmto seminářům budou zveřejněné během měsíce ledna.

V posledních letech je již pravidlem, že se každoročně konají dva semináře pro rozhodčí, jeden před jarní a druhý před podzimní sezónou. V roce 2020 tomu bude stejně. Jarní seminář rozhodčích proběhne v sobotu 29. února v Brně v již tradičních prostorách Hotelu Sharingham. Podrobné informace k semináři budou zveřejněné během měsíce ledna.


Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy (6. - 10. května) byly naplánovány i termíny jarních soutěží. Letošní rok dochází, z důvodu zajištění odpovídajících prostor pro soutěž, k "rozdělení" oblastních mistrovství mužů a žen, kdy tyto soutěže neproběhnou ve stejný víkend. První soutěží v roce 2020 bude v sobotu 11. dubna Mistrovství Čech mužů a žen v Lysé nad Labem. Následující sobotu 18. dubna proběhne Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě. O týden později - 25. a 26. dubna - proběhne dvoudenní Mistrovství České republiky ve Frenštátě pod Radhoštěm. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli všechny kategorie žen a physique mužů.

Následovat budou 3 víkendy, kdy se budou konat čtyři pohárové soutěže, jedna mezinárodní soutěž a také jedna mistrovská soutěž. Vše odstartuje již v pátek 1. května pohárovou soutěží RCO Fitness Cup v Olomouci, následovat bude v sobotu 2. května Grand Prix Rosice (kde bude kromě pohárové soutěže i nominace na mistrovství ČR ve fitness dětí) v Rosicích. Následující víkend proběhne v sobotu 9. května Extrifit Cup v Kutné Hoře a v neděli 10. května Mistrovství České republiky ve fitness v Lužicích. Třetí víkend proběhne v sobotu 16. května mezinárodní soutěž IFBB Fitness Mania Classic IV v Kladně a v neděli 17. května tradiční B.F.C. Cup v České Lípě.

První soutěže dorostu a juniorů - Mistrovství Moravy a Slezska - se uskuteční v sobotu 23. května v Bohumíně a v neděli 24. května bude následovat Mistrovství Čech v Kutné Hoře. Týden poté, v sobotu 30. května, proběhne v Mladé Boleslavi Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Jarní soutěžní sezónu uzavře již tradičně v sobotu 6. června mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Ostrava v Ostravě.

Na podzim proběhne tradiční řada pohárových soutěží (v říjnu), které budou následovány kondičními soutěžemi (v listopadu). První termíny těchto soutěží už najdete v kalendáři.


Ostatní akce

Stejně jako v předchozích letech i letos probíhají soutěže středních škol O nejzdatnější mládež a střední školu. Mistrovství České republiky proběhne 10. června v Praze v Základní škole na ulici Vybíralova 964/8.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty