Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Předsoutěžní seminář pro začínající závodníky 2020 - Praha

Článek vydán 06. 02. 2020 - Informace svazu - zhlédnutí: 4074

Připravujete se na jarní soutěže SKFČR anebo teprve uvažujete o startu na podzimních pohárových soutěžích 2020? Chcete se dozvědět, jak si vybrat a dobře nastavit vhodnou předsoutěžní dietu, jaký postup zvolit ve fázi sacharidové superkompenzace a odvodnění a jak načasovat co nejlepší formu na závody? Zajímá Vás, jak se správně prezentovat na domácích i mezinárodních soutěžích? Chcete si vyzkoušet nanečisto pózing přímo pod dohledem zkušených závodníků a opravit veškeré případné chyby v projevu na pódiu? Zúčastněte se pravidelného speciálního metodického semináře, který připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky před jarní soutěžní sezónou.

První předsoutěžní seminář se uskuteční v Praze v sobotu 22. února 2020 od 12:00 hod.
Místo konání - Hector Sport Centre, Malešická 655/59c, Praha 10 - Malešice (mapa).

Program a témata semináře:

 • Úvod
 • typy a druhy soutěží v SKFČR a v IFBB
 • sportovní kategorie a podmínky účasti
 • jak se přihlásit do SKFČR a na jednotlivé soutěže
 • průběh soutěží SKFČR, správná prezentace závodníků a hodnocení rozhodčích

Seminář k metodice předsoutěžní přípravy

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • tréninková metodika v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i v dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • výběr a individuální nastavení vhodné předsoutěžní diety, dávkování a načasování příjmu energie a makroživin, zásady efektivní suplementace a výběr vhodných doplňků výživy v předsoutěžní přípravě
 • nejčastější chyby v předsoutěžní přípravě, témata "metabolic damage", "cheat days" a přejídání po závodech
 • závěrečná fáze přípravy na závody a správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění
 • zakázané látky

Praktická část - správné provedení pózingu

 • nejčastější chyby závodníků v prezentaci na soutěžích
 • praktická výuka pózingu pro účastníky semináře a případná korekce chyb při pózingu od rozhodčích SKFČR (pózing na pódiu je pro účastníky samozřejmě dobrovolný) - plavky s sebou! Doporučujeme zejména pro závodnice kat. Bikini fitness, kde je správná pódiová prezentace naprosto klíčová pro úspěch na soutěži. Důležité informace ohledně pozingu v nové kat. Classic Physique.
 • zhodnocení aktuální formy a dispozic pro soutěžní kulturistku a fitness

Komplexním seminářem o správné metodice přípravy na soutěže Vás bude provázet člen Trenérsko- metodické komise SKFČR a autor knih Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z a fitness bestselleru Moderní výživa ve Fitness a silových sportech Ing. Lukáš Roubík. Praktické ukázky pózingu a pódiové prezentace nutnou k úspěšnému působení nejen v kategorii Bikiny Fitness, ale také v kategoriích physique mužů a kulturistika mužů, budou mít na starosti zkušení závodníci a reprezentanti České republiky - Kristýna Seidlová a vícemistr světa Masters Pavel Vacek, který rád zodpoví i případné otázky směřující k závodění v kategorii Masters. Na otázky ohledně rozhodování na soutěžích, soutěžích obecně nebo SKFČR ochotně odpoví místopředseda SKFČR a mezinárodní rozhodčí Martin Louda.

Informace na závěr + způsob přihlášení:

Seminář začíná od 12:00 hodin, budova bude otevřena po celý den. Předpokládaný závěr je kolem 17:00 hod. Místo konání je dostupné pár minut chůze od autobusové zastávky Malešický park. Můžete pohodlně dorazit i autem, neboť kapacita parkování je v místě konání dostatečná. Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA. Chcete-li se zúčastnit, je ale nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na pavel.vacek@skfcr.cz.

V e-mailu prosím uveďte své jméno (popř. jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou) a zda se hlásíte na seminář do Prahy, či do Brna (informace o semináři v Brně zde). Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky (nemusí být soutěžní). Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu sálu (70 míst) i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty