Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Změny termínů a míst konání některých jarních soutěží v kulturistice a fitness

Článek vydán 12. 03. 2020 - Informace svazu - zhlédnutí: 7159


Pozor, informace v článku níže již nejsou platné!
Aktuální informace o zrušení jarní soutěžní sezóny najdete zde.


Doplněno (čtvrtek, 12. 3., 17:00) • Následující článek a informace v něm byly vytvořeny před dnešním oznámením Vlády ČR o zpřísnění podmínek konání akcí a o omezení vstupu veřejnosti do sportovních zařízení. S ohledem na neustále se měnící situaci doporučujeme pravidelné sledování našich stránek, kde budeme informace o vývoji jarní soutěžní sezóny průběžné aktualizovat. V tuto chvíli nelze bohužel vyloučit ani zásadní změny.


S ohledem na nařízení vlády ze dne 10. března 2020 reagující na šíření COVID-19 se SKFČR vzhledem k nejisté situaci dalšího vývoje rozhodl přesunout mistrovské soutěže mužů, žen a masters, které jsou v kalendáři SKFČR naplánovány v termínu 11.-26. dubna 2020, na zcela nové termíny. Nová data a místa konání jsou následující:

  • Mistrovství Čech mužů a žen - 31. 5. 2020 (Mladá Boleslav)
  • Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen - 7. 6. 2020 (Ostrava)
  • Mistrovství ČR mužů a masters - 13. 6. 2020 (Frenštát pod Radhoštěm)
  • Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters - 14. 6. 2020 (Frenštát pod Radhoštěm)

K tomuto rozhodnutí SKFČR dospěl po zvážení veškerých nabízejících se reálných možností. Ačkoliv k termínovému posunutí rozhodně nepřistupujeme s radostí a uvědomujeme si veškeré dopady, které to na mnoho připravujících se soutěžících může mít, jedná se o jedinou reálnou a uskutečnitelnou možnost, jak soutěže v rámci jarní soutěžní sezóny zachovat.

Všichni si musíme uvědomit, že v dané situaci není vhodné uvažovat, jakým způsobem by bylo možné nařízení vlády obejít. Ačkoliv v České republice panika zdaleka není namístě, podcenit v aktuální globální situaci riziko nákazy by bylo zcela nepřijatelné zahrávání si se zdravím všech zúčastněných, ať již závodníků, rozhodčích, organizačního personálu, nebo osob závodníky doprovázejících.

Vzhledem k velice různorodé situaci v zahraničí samozřejmě nikdo nemůže predikovat vývoj v nejbližším nebo i delším období u nás. Nicméně období dubna je v současné chvíli nejrizikovějším z hlediska možnosti prodloužení zákazu konání hromadných akcí. V tomto smyslu se naopak jako nejméně rizikový jeví právě červen a my věříme, že větší jistotu, že soutěže skutečně budou moci proběhnout, většina z Vás jedině uvítá.

Červnové soutěže mužů, žen a masters budou v tomto případě zcela přirozeně navazovat jak na mistrovské soutěže juniorů, tak i na mezinárodní soutěže konané v druhé polovině května a začátkem června 2020. Dojde tak naopak k jejich většímu termínovému stmelení a všichni soutěžící budou moci v maximální možné míře zúročit úsilí, které do své přípravy každoročně vkládají a jehož si nesmírně vážíme.

V tomto nelehkém období Vás všechny prosíme o pochopení aktuální situace. Věříme, že nebezpečí bude do začátku května zažehnáno a soutěžní sezóna tak bude moci, i když v poněkud nestandardním konceptu, proběhnout bez dalších omezení nebo potíží. Jako každý rok se i letos těšíme na Vaše skvělé soutěžní formy prezentované nejen novými soutěžícími, ale i těmi, bez nichž si již konání mistrovských soutěží ani nedokážeme představit.

Vzhledem k množícím se četným dotazům na konání mistrovství Evropy v květnu ve španělské Santa Susanně bychom Vás rádi ujistili, že jsme v úzkém kontaktu se zástupci IFBB. Před několika dny jsme obdrželi informaci, že přípravy na mistrovství Evropy jsou stále v plném proudu a jeho organizátoři denně pracují na tom, aby se i v letošním roce konalo na minimálně stejně vysoké úrovni jako v letech předešlých. O případných změnách bychom Vás samozřejmě neprodleně informovali. Bližší informace o letošní nominaci budou ještě upřesněny (původní termín 4. dubna může být změněn).

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty