Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2021

Článek vydán 08. 02. 2021 - Informace svazu - zhlédnutí: 4559

Celý rok 2020 byl z pohledu soutěží velmi nestandardní. I když na jarní část soutěžní sezóny bylo naplánováno celkem 8 mistrovských soutěží, 4 pohárové a 2 IFBB mezinárodní soutěže, žádná se bohužel nekonala. Z důvodů vládních opatření proti onemocnění Covid-19, byla celá jarní část soutěží zrušena.
I pro rok 2021 byla snaha kalendář soutěží pro jaro sestavit velmi podobně. Jelikož ale stále přetrvávají zásadní vládní opatření a v současné chvíli je těžké předvídat, kdy budou rozvolněny, je v této době nesnadné cokoliv plánovat. Vzhledem k této situaci jsme se také snažili přizpůsobit plány našich soutěží a dalších akcí.
Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2021 najdete níže, na závěr jsou přidány i stručné informace pro podzimní soutěžní sezónu. Článek sledujte pravidelně, je velmi pravděpodobné, že bude docházet ke změnám. Konání a podmínky všech plánovaných akcí budou záviset na aktuálních vládních opatřeních.


Poslední aktualizace proběhla 11. května 2021


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní, najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Tradiční semináře pro začínající závodníky se uskuteční, jakmile to dovolí protiepidemiologická opatření.

V posledních letech je již pravidlem, že se každoročně konají dva semináře pro rozhodčí, jeden před jarní a druhý před podzimní sezónou. I roce 2021 se budeme snažit dodržet toto pravidlo, ale opět to závisí na vládních opatřeních a jejich rozvolňování. Pokud to situace dovolí, proběhne jarní seminář rozhodčích během měsíce dubna v Brně v již tradičních prostorách Hotelu Sharingham.


Soutěže

První velká změna je v termínu konání mistrovských soutěží mužů a žen, které se vždy konaly dva týdny před mistrovstvím Evropy. Letošní termín konání mistrovství Evropy je 12. - 16. května a proto by musely mistrovské soutěže proběhnout na konci dubna a začátkem května, což vzhledem ke stavu, kdy jsou stále uzavřena veškeré fitness centra, omezuje značnou část závodníků se včas a kvalitně připravit. Nejen z tohoto důvodu se SKFČR rozhodl přesunout mistrovské soutěže mužů a žen na začátek podzimní části soutěží. V sobotu 28. srpna proběhne Mistrovství Moravy a Slezska v Zubří a v neděli 29. srpna se uskuteční Mistrovství Čech mužů a žen v Čelákovicích. O týden později - 4. a 5. září - proběhne dvoudenní Mistrovství České republiky v Kutné Hoře. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli všechny kategorie žen a physique mužů.

Aby závodníci nepřišli na jaře zkrátka, jsou pro ně naplánovany pohárové soutěže. První soutěží v roce 2021 bude v sobotu 1. května Extrifit pohár ČR v Kutné Hoře. Následovat bude v sobotu 29. května Grand Prix Velká Bíteš ve Velké Bíteši, kde kromě pohárové soutěže proběhne také Mistrovství České republiky ve fitness.

Druhá změna se týká soutěží dorostu a juniorů, které proběhnou až začátkem června. Mistrovské soutěže - Mistrovství Čech a Mistrovství Morvy a Slezska - plánované na první víkend v červnu, se po dohodě s pořadateli ruší.
V sobotu 12. června, proběhne v Turnově Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Jediné podmínky pro účast na mistrovství ČR jsou - platný registrační průkaz na rok 2021, vyplněná elektronická přihláška a zaplacené startovné.

Jarní soutěžní sezónu uzavře již tradičně velká mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Ostrava v Ostravě v termínu 18. - 20. června.

Na podzim proběhne, pokud situace dovolí, tradiční řada jak pohárových tak mezinárodních soutěží (v říjnu), které budou následovány kondičními soutěžemi (v listopadu). První termíny těchto soutěží už najdete v kalendáři.


Ostatní akce

Stejně jako v předchozích letech i letos plánuje SKFČR uskutečnit soutěže středních škol O nejzdatnější mládež a střední školu. Kdy proběhnou základní kola a Mistrovství České republiky bude určeno až na základě rozvolnění vládních opatření.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty