Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Černý duben v historii české kulturistiky

Článek vydán 28. 04. 2021 - Informace svazu - zhlédnutí: 1362

Letošní duben se do historie české a půjdeme-li ještě dále, tak i československé kulturistiky zapíše jako jeden z těch nejsmutnějších měsíců vůbec. Jen několik dnů poté, kdy jsme se zármutkem museli přijmout zprávu o odchodu Antona Holiče, nás stejně hluboce zasáhla informace o tom, že zemřel Jaroslav Kokeš a Josef Rác. Oba byli inspirací pro nejednoho návštěvníka posiloven, nikdy nezapomene!


Česká kulturistika se zármutkem přijala zprávu, že 22. dubna po krátké těžké nemoci odešel do kulturistického nebe pan Jaroslav Kokeš, který po léta nastupoval zejména na domácích amatérských soutěžích v kategoriích masters. Jméno Jaroslava Kokeše se neodmyslitelně pojilo ke kadaňským sportovním oddílům, za něž závodil po celou kariéru. Ta odstartovala už v osmdesátých letech, kdy Jaroslav působil ještě v kulturistice mužů, ale medailové úspěchy začal sbírat až právě mezi veterány.


Josef Rác, dlouholetý úspěšný účastník domácích, mezinárodních amatérských, ale i profesionálních soutěží nás navždy opustil v pondělí 26. dubna po souboji s onemocněním COVID-19. Bylo mu pouze 64 let. Výborná umístění na kulturistických soutěžích obsazoval od roku 1979 jak jako junior, tak jako senior a master. Získal několik medailí z mistrovských soutěží a pohárových soutěží. Vrchol jeho kariéry přišel s přestupem mezi profesionály, kde se učastnil několika profesionálních soutěží a především v roce 2003 vystoupil na soutěži Masters Olympia.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty