Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

2. pololetí 2021
- soutěže základní informace

Článek vydán 15. 07. 2021 - Informace svazu - zhlédnutí: 3594

Vážení sportovní přátelé, polovinu roku 2021 máme za sebou a jak všichni víte, ani tentokrát to nebylo lehké období nejen po sportovní stránce. Kvůli stále probíhající pandemii nemoci COVID-19 byla ovlivněna celá jarní závodní sezóna. Proběhly pouze dvě pohárové soutěže - Extrifit pohár ČR a GP Velká Bíteš a dvě mistrovské soutěže - MČR ve fitness a MČR dorostu a juniorů. První pololetí nám uzavřela mezinárodní IFBB soutěž - Diamond Cup Ostrava. Na všechny tyto soutěže nebylo jednoduché se připravit, jelikož všechna sportoviště byla po dlouhou dobu uzavřena. Tímto chceme poděkovat všem závodníkům, kteří našli vůli se i přes tyto nepříznivé podmínky na soutěže připravit a závodit! Naše díky míří i k pořadatelům soutěží, pro něž to také nebylo vůbec jednoduché, ale se vším se popasovali na jedničku! Děkujeme.

V druhé polovině roku nás čekají jak mistrovské, tak pohárové, kondiční a mnoho mezinárodních soutěží. Kromě nich přijde také několik vrcholů sezóny v podobě mistrovství světa. Od 3. do 8. listopadu se uskuteční superšampionát Mistrovství světa všech kategorií (junioři, senioři a masters) a světový kongres IFBB ve španělské Santa Sussana. V lotyšské Rize se uskuteční od 30. října do 1. listopadu Mistrovství světa Fit Model.

„Prvním doporučením, které dám všem závodníkům, kteří se chtějí zúčastnit jakékoli soutěže, je následující - nechoďte pouze na jednu soutěž. Máte formu, soustředíte se na závody, přihlásíte se pouze na jednu soutěž a pak se nedostanete do finále nebo hůř - neprojdete ani do TOP 15. To je pak obrovská škoda. Dobré je se přihlásit na jednu těžkou soutěž, ale před ní zvolit soutěže jednodušší, kde otestuje svou barvu, plavky, pózing, otestuje jestli funguje váš způsob odvodnění. Nejdůležitější je sbírat zkušenosti. Čím větší zkušenosti totiž máte, tím lepší výsledky děláte. Není výjimkou, když závodník na podzim startuje třeba i na třech až pěti soutěžích,“ doporučuje předseda komise rozhodčích Martin Louda.

V následujícím textu naleznete důležité informace pro všechny závodníky, kteří se chtějí zúčastnit kterékoli z podzimních soutěží. Za předpokladu, že vše půjde dobře, domácí sezóna v kulturistice a fitness začne mistrovskými soutěžemi.


Mistrovské soutěže

Již na jaře bylo rozhodnuto, že seniorské mistrovské soutěže proběhnou na přelomu srpna a září. Z důvodů zajištění prostor pro oblastní soutěže, došlo následně k posunutí termínu těchto soutěží o jeden týden dopředu na 21. a 22. srpna. Jako první v sobotu 21. srpna v Lysé nad Labem proběhne Mistrovství Čech mužů a žen a následně v neděli 22. srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm se uskuteční Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen.
O víkendu 4. a 5. září proběhne dvoudenní Mistrovství České republiky mužů, žen a masters v Kutné Hoře. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli všechny kategorie žen a physique mužů.

Mistrovství ČR 2020


Pohárové soutěže

Po mistrovských soutěžích nás během října a začátkem listopadu čekají tři pohárové soutěže, patří mezi ně - Partner Cup v Praze (sobota 16. října), Grand Prix Fitness Brno v Brně (sobota 23. října) a Beautiful and Strong v Ústí nad Labem (sobota 6. listopadu). Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit některé z pohárových soutěží musí splňovat pravidla SKFČR, mít platný registrační průkaz na rok 2021, vyplnit elektronickou přihlášku, kde nahrají také hudbu k sestavě a zaplatit startovné. Mimochodem, startem na pohárové soutěži se už uzavírá cesta ke startu na soutěžích kondičních - je to buď a nebo, nelze startovat na obou zároveň.

Partner Cup 2020

„Upozorňujeme všechny závodníky, pokud nemáte prodloužený registrační průkaz či ho nemáte vůbec, prodlužte si ho, respektive zažádejte o nový včas. Průkaz stačí spolu s 700 Kč a formulářem (naleznete zde) odeslat na adresu SKFČR a my Vám jej odešleme zpět. Často se stávalo, že závodníci chtěli průkazy prodloužit na poslední chvíli a pak to bylo stresující pro obě strany. Pokud tedy již teď víte, že chcete závodit a registrační průkaz nemáte nebo jej potřebujete prodloužit, pošlete nám žádost již teď,“ upozorňuje předseda STK Martin Louda.


Kondiční soutěže

Na podzim si již tradičně mohou začínající závodníci vybrat z pěti kondičních soutěží: PeVan Clean Cup v Příbrami (neděle 31. října), Grand Prix Ostrava v Ostravě (neděle 7. listopadu), Smartlabs Cup v Brně (neděle 14. listopadu), Kahan Cup v Říčanech u Brna (sobota 20. listopadu) a Golem Classic v Kutné Hoře (neděle 28. listopadu). Mohou se jich zúčastnit všichni zájemci, kteří splňují předem stanovená pravidla. Zájemci o kondiční soutěže nemusí mít registrační průkaz, stačí pouze platný občanský průkaz nebo pas. Pokud se bude chtít závodník zúčastnit jakékoli z kondičních soutěží, stačí pouze vyplnit elektronickou přihlášku, která bude zveřejněna spolu s propozicemi během září na svazových stránkách v této sekci.

Smartlabs Cup 2019

„Kondiční soutěže jsou určeny pro začínající závodníky, tzn. ti z vás, kdo kratší či delší dobu cvičí a mají nějaký základ svalů, tak ať neváhají a určitě se zúčastní kterékoli z kondičních soutěží. Nebojte se, že se na pódiu potkáte s někým, kdo je výkonnostně někde jinde, třeba s reprezentantem nebo profesionálem, to se nestane. Budete se porovnávat se sobě podobnými závodníky. Všechny proto zvu, potrénujte, přihlaste se, dorazte a zazávoďte si. Zažijte si ten pocit stát na pódiu a všem ukázat, jak jste na sobě zapracovali. Kondiční soutěže jsme navíc uspořádali tak, že se konají vždy sobota + neděle. Díky tomu se můžete přihlásit na několik soutěží a získat více zkušeností. Těšíme se na Vás,“ říká zastupující předsedkyně SKFČR Ludmila Čížová.


Mezinárodní soutěže

Na podzim se koná také nespočet mezinárodních soutěží. Většinu z nich najdete na oficiálních stránkách IFBB, vybrané najdete v kalendáři SKFČR.

Mezi domácí vrcholy můžeme počítat tři IFBB mezinárodní soutěže, které proběhnou na podzim v České republice - třetí ročník Diamod Cup Praque, který se koná 24. - 25. září v Praze, 43. ročník Grand Prix Pepa Opava v Opavě (sobota 30. října) a nová IFBB mezinárodní soutěž IFBB BFC Cup v termínu 3. - 4. prosince v Liberci.

Pokud chcete závodit na kterékoli z mezinárodních soutěží, je nutné se na tuto soutěž přihlásit prostřednictvím Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Stačí odeslat e-mail na sekretariát svazu. V e-mailu uvedete Vaše jméno a příjmení, soutěž, kterou jste si vybrali, v jaké kategorii chcete závodit a nezapomeňte uvést i výšku, abychom věděli, kam Vás máme zařadit (samozřejmě pokud Vaše disciplína výškové dělení má). Obdržíte mail s potvrzením nebo pozvánkou na nominaci, pokud ji daná soutěž vyžaduje.

Pro možnost startu na všech mezinárodních soutěžích musíte být členem SKFČR a musíte mít mezinárodní průkaz IFBB. Ten získáte buď elektronicky přímo na stránkách IFBB nebo na soutěži při registraci.

Vlevo průkaz IFBB, vpravo registrační průkaz SKFČR

Další podmínkou pro zúčastnění se mezinárodní soutěže je předem zaplacené startovné. Jeho výše je uvedena na stránkách IFBB, stejně jako postup platby. Už při prezentaci na soutěži je nutné, aby bylo startovné připsáno na účtu IFBB (doklad o zaplacení si musí závodníci vytisknout a mít s sebou na prezentaci). Hudbu musí mít závodníci s sebou na CD a odevzdávají ji až ve chvíli, kdy postoupí do finále. Rádi bychom upozornili závodníky, kteří jsou přihlášení na soutěže, aby se neřídili harmonogramy, které jsou předem dané na internetu. Často se stává, že se změní v průběhu přímo v den soutěže, proto všem doporučujeme, aby netrávili soutěžní den na hotelu, ale pro jistotu v místě konání a pečlivě sledovali průběh i informace pořadatelů.

„Všechny závodníky prosím, aby startovné uhradili s co největším předstihem. Stává se, že sportovci uhradí startovné třeba jen tři dny před soutěží, ale IFBB je ještě nemá připsané na účtu a může se pak stát, že závodník neprojde prezentací. Startovné se platí přes platební bránu PAYPAL, musíte zde mít založený účet a samozřejmě i proces připsání peněz nějakou dobu trvá. Proto ještě jednou prosím závodníky, aby platili dostatečně dopředu,“ apeluje Ludmila Čížová.


Mistrovství světa

Na mistrovství světa probíhá nominace vždy, ať se přihlásíte do jakékoli kategorie. Přihlášení na mistrovství světa má svá pravidla, jaká to jsou naleznete v tomto článku. Závodníci některých kategorií také musí splňovat pravidla monitoringu ADV ČR (naleznete zde). Termín a místo nominace na všechna letošní mistrovství světa bude včas zveřejněn na stránkách SKFČR.

Martin Dráb, absolutní mistr světa masters 2020

Na mistrovství světa jezdí česká výprava jako tým, kterému „velí“ státní trenéři a delegát SKFČR. Je proto nutné dodržovat jimi daná pravidla, nejen proto, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Stejně jako u mezinárodních soutěží je potřeba být členem SKFČR, mít platný průkaz IFBB a předem uhrazené startovné (doklad o zaplacení musí mít každý závodník s sebou). Hudbu si jsou povinni závodníci přivézt s sebou na CD. Každý nominovaný závodník na mistrovství světa obdrží od našeho generálního partnera společnosti Extrifit reprezentační oblečení a doplňky stravy.

„Pevně doufám, že letošní podzimní sezóna bude stejně úspěšná jako řada předchozích a že na pódiích českých i světových soutěží uvidíme zástupy perfektně nachystaných závodníků,“ dodává na závěr Ludmila Čížová. Máte-li k soutěžím výše jakékoliv otázky, sledujte svazové webové stránky nebo se můžete obrátit na sekretariát SKFČR, potřebné kontakty najdete zde.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB monitoring ADV
MS v kulturistice, klasické kulturistice a physique ANO ANO ANO ANO**)
MS juniorů ANO ANO ANO ANO**)
MS masters ANO ANO ANO NE
MS ve fitness ANO ANO ANO NE
MS ve fit model ANO ANO ANO NE

**) pro vybrané kategorie


Semináře

Oproti loňským rokům, proběhne letos pouze jeden seminář pro rozhodčí. Předběžný termín je stanoven na neděli 19. září v Brně. Podrobné informace a potvrzení termínu semináře budou zveřejněné během měsíce.


Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, budou postupně upřesňovány ať už formou samostatných článků nebo přímo propozicemi. Pevně věříme, že celá podzimní sezóna proběhne bez omezení a problémů. Všichni - pořadatelé, rozhodčí, diváci - se již opět těší na lité boje na pódiu. Přejeme vám hodně zdaru nejen v přípravě na soutěže.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty