Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Zemřel František Zálešák

Článek vydán 27. 07. 2021 - Informace svazu - zhlédnutí: 1152

Pan František Zálešák, spoluzakladatel sportovního oddílu Arnold Club Otrokovice a kulturista tělem i duší, který dlouhá léta patřil ke stálicím domácích soutěžních pódií, zemřel po dlouhé a těžké nemoci ve středu 21. července. Bylo mu 79 let. František Zálešák pocházel z malé vesničky u Strážnice na Moravě. Narodil se za války v roce 1941 a do prvního kontaktu s činkami se dostal po návratu z vojny. Od té doby cvičil tak, jak mu to možnosti a pracovní i rodinné povinnosti dovolovaly. Se závoděním ale dlouho vyčkával a až v roce 1988 se nechal od Jiřího Prudila přesvědčit, aby si soutěžní pódium vyzkoušel. Pan Zálešák tak odstartoval kulturistickou kariéru ve věku, ve kterém ji mnozí další končí, ale to neznamená, že by kvůli tomu měl snad stihnout za život méně soutěží.

Absolvoval nejméně kolem stovky soutěžních startů, závodil ve veteránech nebo za muže v kategorii do 67,5 kg, popřípadě v sedmdesátce nebo pětasedmdesátce. Ačkoliv se v kategorii masters stal čtyřikrát mistrem republiky (1991, 1994, 1996 a 2007), za svůj asi největší úspěch považoval druhé místo z mistrovství republiky mužů 1996 v Praze, kde měl spolu s podzimem 1995 pravděpodobně svou nejlepší formu v životě. Úspěchy na domácí scéně samozřejmě volaly po tom, aby se František Zálešák dostal i do reprezentace a k mistrovství světa a Evropy v kategorii veteránů nastoupil hned několikrát. Naposledy soutěžní plavky navlékl na mistrovství České republiky 2011.

Jeho volné sestavy se konaly vždy za bouřlivé podpory publika, které František Zálešák odměnil energickou volnou sestavou. Tu přitom snad neuměl odpózovat jinak než s pořádným a upřímným úsměvem ve tváři. Vážíme si toho, jakou práci pan Zálešák pro kulturistiku odvedl, i toho, jak dlouho se jí dokázal s radostí věnovat. Nikdy na něho nezapomeneme!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty