Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2022

Článek vydán 18. 01. 2022 - Informace svazu - zhlédnutí: 4802

Rok 2021 byl opět ovlivněn pandemií nemoci Covid-19, kdy na jaře proběhly pouze 2 mistrovské soutěže, 2 pohárové a jedna IFBB mezinárodní. Mistrovské soutěže mužů a žen byly dokonce přesunuty na začátek podzimu. Druhá polovina roku poté již proběhla podle plánu, i když i zde došlo ke zrušení nebo přesunům některých závodů.
Rok 2022 by se měl, aspoň z pohledů soutěží, opět podobat letům před covidem. Na jaro jsou naplánovány jak všechny mistrovské soutěže, tak domácí pohárové a mezinárodní IFBB soutěže.
Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2022 najdete níže. Článek sledujte pravidelně, je velmi pravděpodobné, že bude docházet ke změnám. Konání a podmínky všech plánovaných akcí budou záviset na aktuálních vládních opatřeních.


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní, najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Tradiční semináře pro začínající závodníky jsou plánované na únor, jeden proběhne v Praze a druhý na Moravě (pravděpodobně v Brně). Podrobné informace i termíny k těmto seminářům budou zveřejněné během měsíce ledna.

Bývalo pravidlem, že se každoročně konají dva semináře pro rozhodčí, jeden před jarní a druhý před podzimní sezónou. K tomuto pravidlu se chceme v roce 2022 vrátit. Jarní seminář rozhodčích proběhne v sobotu 26. února 2022 od 13:00 hod. v Brně na již tradičním místě v hotelu Sharingham.


Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy (4. - 9. května) byly naplánovány i termíny jarních soutěží. První v roce 2022 bude v sobotu 16. dubna mistrovská soutěž Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen v Ostravě. Následuje v neděli 17. dubna v Mladé Boleslavi Mistrovství Čech mužů a žen. O týden později - 23. a 24. dubna - proběhne dvoudenní Mistrovství České republiky v Kunovicích. V sobotu kategorie kulturistika mužů a masters mužů a v neděli všechny kategorie žen a physique mužů.

Následovat budou 4 víkendy, na které jsou v současné chvíli naplánovány tři pohárové soutěže a jedna mezinárodní soutěž. Jako první se koná v sobotu 30. dubna pohárová soutěž GP Velká Bíteš ve Velké Bíteši, následovat bude pravděpodobně v neděli 1. května Extrifit Cup v Kutné Hoře. O víkendu po ME proběhne v Čelákovicích v sobotu 14. května pohárová soutěž Survival Cup. Následující víkend proběhne v sobotu 21. května mezinárodní soutěž IFBB Mister Universe Europe.

První soutěže dorostu a juniorů - Mistrovství Moravy a Slezska - se uskuteční v sobotu 28. května v Oslavanech a v neděli 29. května bude následovat Mistrovství Čech v Kutné Hoře. Týden poté, v sobotu 4. června proběhne v Brně Mistrovství České republiky ve fitness a v neděli 5. června, proběhne ve Frenštátě pod Radhoštěm Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.

Jarní soutěžní sezónu uzavře již tradičně v sobotu 11. června mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Czechia, která se letos uskuteční v Praze.

Na podzim proběhne tradiční řada pohárových soutěží (v říjnu), které budou následovány kondičními soutěžemi (v listopadu). První termíny těchto soutěží už najdete v kalendáři.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty