Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Zemřel sportovec tělem i duší Jiří Rohan

Článek vydán 27. 02. 2022 - Informace svazu - zhlédnutí: 858

"Celý život sportujte, dodržujte zdravý životní styl a nehleďte na věk!" Těmito slovy se Jiří Rohan loučil, když v roce 2019 získal historicky první titul mistra republiky v kulturistice masters nad 70 let. Pan Jiří se těmito závody loučil se svou 44 let dlouhou závodní kariérou a my se zde pokorně a s úctou naposledy loučíme s ním. 23. února 2022 nás opustil ve věku 75 let.

Jiří Rohan byl všestranným sportovcem. V mládí získával ocenění v šachu, orientačním běhu i ledním hokeji, zahrál si finále Slovenského poháru v házené a závodně se věnoval také fotbalu či stolnímu tenisu. V 60. letech však u nás měl premiéru film, který kormidlo směřování sportovní kariéry pana Jiřího Rohana nadobro stočil jinam. Romulus a Remus s hvězdným Stevem Reevesem rozhodli o tom, že je třeba začít cvičit. Jak už bylo pro danou dobu typické, nedostatečné podmínky pro trénink i absenci kvalitního vybavení vrchovatě vyvážily zápal a nadšení, které nevyprchaly ani v dalších letech. V roce 1977 Jiří Rohan se svým přítelem Ladislavem Novákem založili kopřivnický kulturistický oddíl a společně také jako "reprezentanti" Kopřivnice startovali na první soutěži.

Jiří Rohan chtěl o kulturistice vědět vše, a tak se rozhodl poznat ji z obou stran, jako závodník i jako rozhodčí. Rozhodování se úspěšně věnoval více než 30 let, během kterých byl za svou práci vyznamenán Svazem kulturistiky a fitnes ČR, a jako rozhodčí působil i na soutěžích v silovém trojboji. Patřil skutečně k lidem, kteří kulturistiku milují, záleželo mu na jejím dobrém jméně a i na své poslední soutěži měl upřímnou radost z pozitivních ohlasů lidí a z toho, že se mu daří kulturistiku propagovat.

Všem pozůstalým bychom chtěli jménem SKFČR vyjádřit upřímnou soustrast a našemu kamarádovi Jiřímu popřát klidný odpočinek. Děkujeme.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty