Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

2. pololetí 2022
- soutěže základní informace

Článek vydán 08. 08. 2022 - Informace svazu - zhlédnutí: 2099

V druhé polovině roku nás čekají jak pohárové, tak kondiční a mnoho mezinárodních soutěží. Kromě nich přijde také několik vrcholů sezóny v podobě mistrovství světa. V letošním roce IFBB upustila od jednoho superšampionátu a MS budou rozdělena do více šampionátů na různých místech (Litva, Jižní Korea, Španělsko, Írán). Bližší informace naleznete tomto článku.

„Prvním doporučením, které dám všem závodníkům, kteří se chtějí zúčastnit jakékoli soutěže, je následující - nechoďte pouze na jednu soutěž. Máte formu, soustředíte se na závody, přihlásíte se pouze na jednu soutěž a pak se nedostanete do finále nebo hůř - neprojdete ani do TOP 15. To je pak obrovská škoda. Dobré je se přihlásit na jednu těžkou soutěž, ale před ní zvolit soutěže jednodušší, kde otestuje svou barvu, plavky, pózing, otestuje jestli funguje váš způsob odvodnění. Nejdůležitější je sbírat zkušenosti. Čím větší zkušenosti totiž máte, tím lepší výsledky děláte. Není výjimkou, když závodník na podzim startuje třeba i na třech až pěti soutěžích,“ doporučuje předseda komise rozhodčích Martin Louda.

V následujícím textu naleznete důležité informace pro všechny závodníky, kteří se chtějí zúčastnit kterékoli z podzimních soutěží. Za předpokladu, že vše půjde dobře, domácí sezóna v kulturistice a fitness bude hostit tři pohárové soutěže, šest kondičních soutěží a čtyři IFBB mezinárodní soutěže..


Pohárové soutěže

Během října a začátkem listopadu nás čekají tři pohárové soutěže, patří mezi ně - Partner Cup v Čelákovicích (neděle 16. října), Grand Prix Fitness Brno v Brně (sobota 22. října) a Beautiful and Strong v Ústí nad Labem (sobota 5. listopadu). Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit některé z pohárových soutěží musí splňovat pravidla SKFČR, mít platný registrační průkaz na rok 2022, vyplnit elektronickou přihlášku, kde nahrají také hudbu k sestavě a zaplatit startovné. Mimochodem, startem na pohárové soutěži se už uzavírá cesta ke startu na soutěžích kondičních - je to buď a nebo, nelze startovat na obou zároveň.

Partner Cup 2020

„Upozorňujeme všechny závodníky, pokud nemáte prodloužený registrační průkaz či ho nemáte vůbec, prodlužte si ho, respektive zažádejte o nový včas. Průkaz stačí spolu s 700 Kč a formulářem (naleznete zde) odeslat na adresu SKFČR a my Vám jej odešleme zpět. Často se stávalo, že závodníci chtěli průkazy prodloužit na poslední chvíli a pak to bylo stresující pro obě strany. Pokud tedy již teď víte, že chcete závodit a registrační průkaz nemáte nebo jej potřebujete prodloužit, pošlete nám žádost již teď,“ upozorňuje předseda STK Martin Louda.


Kondiční soutěže

Na podzim si již tradičně mohou začínající závodníci vybrat z šesti kondičních soutěží: PeVan Clean Cup v Příbrami (neděle 30. října), Smartlabs Cup v Brně (sobota 12. listopadu), Kahan Cup v Říčanech u Brna (neděle 13. listopadu), Granite Muscles v Hlinsku (sobota 19. listopadu), Grand Prix Ostrava v Ostravě (neděle 20. listopadu) a Golem Classic v Kutné Hoře (sobota 26. listopadu). Mohou se jich zúčastnit všichni zájemci, kteří splňují předem stanovená pravidla. Zájemci o kondiční soutěže nemusí mít registrační průkaz, stačí pouze platný občanský průkaz nebo pas. Pokud se bude chtít závodník zúčastnit jakékoli z kondičních soutěží, stačí pouze vyplnit elektronickou přihlášku, která bude zveřejněna spolu s propozicemi během září na svazových stránkách v této sekci.

Smartlabs Cup 2021

„Kondiční soutěže jsou určeny pro začínající závodníky, tzn. ti z vás, kdo kratší či delší dobu cvičí a mají nějaký základ svalů, tak ať neváhají a určitě se zúčastní kterékoli z kondičních soutěží. Nebojte se, že se na pódiu potkáte s někým, kdo je výkonnostně někde jinde, třeba s reprezentantem nebo profesionálem, to se nestane. Budete se porovnávat se sobě podobnými závodníky. Všechny proto zvu, potrénujte, přihlaste se, dorazte a zazávoďte si. Zažijte si ten pocit stát na pódiu a všem ukázat, jak jste na sobě zapracovali. Kondiční soutěže jsme navíc uspořádali tak, že se konají vždy sobota + neděle. Díky tomu se můžete přihlásit na několik soutěží a získat více zkušeností. Těšíme se na Vás,“ říká předseda Komise vrcholového sportu Vjačeslav Vinogradov.


Mezinárodní soutěže

Na podzim se koná také nespočet mezinárodních soutěží. Většinu z nich najdete na oficiálních stránkách IFBB, vybrané najdete v kalendáři SKFČR.

Mezi domácí vrcholy můžeme počítat čtyři IFBB mezinárodní soutěže, které proběhnou na podzim v České republice - čtvrtý ročník IFBB Diamod Cup Praque v Praze (30. září - 1. října), pátý ročník IFBB Fitness Mania Classic v Kladně (7. – 8. října), 44. ročník Grand Prix Pepa Opava v Opavě (28. - 29. října) a druhý ročník IFBB BFC Cup v Liberci (2. - 3. prosince).

Pokud chcete závodit na kterékoli z mezinárodních soutěží, je nutné se na tuto soutěž přihlásit prostřednictvím Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Stačí odeslat e-mail na sekretariát svazu. V e-mailu uvedete Vaše jméno a příjmení, soutěž, kterou jste si vybrali, v jaké kategorii chcete závodit a nezapomeňte uvést i výšku, abychom věděli, kam Vás máme zařadit (samozřejmě pokud Vaše disciplína výškové dělení má). Obdržíte mail s potvrzením nebo pozvánkou na nominaci, pokud ji daná soutěž vyžaduje.

Pro možnost startu na všech mezinárodních soutěžích musíte být členem SKFČR a musíte mít mezinárodní průkaz IFBB. Ten získáte buď elektronicky při registraci či platbě na konkrétní soutěž nebo přímo na soutěži při registraci.

Vlevo průkaz IFBB, vpravo registrační průkaz SKFČR

Další podmínkou pro zúčastnění se mezinárodní soutěže je předem zaplacené startovné. Jeho výše je uvedena na stránkách IFBB, stejně jako postup platby. Už při prezentaci na soutěži je nutné, aby bylo startovné připsáno na účtu IFBB (doklad o zaplacení si musí závodníci vytisknout a mít s sebou na prezentaci). Rádi bychom upozornili závodníky, kteří jsou přihlášení na soutěže, aby se neřídili harmonogramy, které jsou předem dané na internetu. Často se stává, že se změní v průběhu přímo v den soutěže, proto všem doporučujeme, aby netrávili soutěžní den na hotelu, ale pro jistotu v místě konání a pečlivě sledovali průběh i informace pořadatelů.

„Všechny závodníky prosím, aby startovné uhradili s co největším předstihem. Stává se, že sportovci uhradí startovné třeba jen tři dny před soutěží, ale IFBB je ještě nemá připsané na účtu a může se pak stát, že závodník neprojde prezentací. Startovné se platí přes platební bránu PAYPAL, musíte zde mít založený účet a samozřejmě i proces připsání peněz nějakou dobu trvá. Proto ještě jednou prosím závodníky, aby platili dostatečně dopředu,“ apeluje Ludmila Čížová.


Mistrovství světa

Na mistrovství světa probíhá nominace vždy, ať se přihlásíte do jakékoli kategorie. Přihlášení na mistrovství světa má svá pravidla, jaká to jsou naleznete v tomto článku. Závodníci některých kategorií také musí splňovat pravidla monitoringu ADV ČR (naleznete zde). Termín a místo nominace na všechna letošní mistrovství světa bude včas zveřejněn na stránkách SKFČR.

Zbyněk Ceradský, mistr světa v classic physique masters 2021

Na mistrovství světa jezdí česká výprava jako tým, kterému „velí“ státní trenéři a delegát SKFČR. Je proto nutné dodržovat jimi daná pravidla, nejen proto, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Stejně jako u mezinárodních soutěží je potřeba být členem SKFČR, mít platný průkaz IFBB a předem uhrazené startovné (doklad o zaplacení musí mít každý závodník s sebou). Hudbu si jsou povinni závodníci přivézt s sebou na CD nebo na flash disku. Každý nominovaný závodník na mistrovství světa obdrží od našeho generálního partnera společnosti Extrifit reprezentační oblečení a doplňky stravy.

„Pevně doufám, že letošní podzimní sezóna bude stejně úspěšná jako řada předchozích a že na pódiích českých i světových soutěží uvidíme zástupy perfektně nachystaných závodníků,“ dodává na závěr Vjačeslav Vinogradov. Máte-li k soutěžím výše jakékoliv otázky, sledujte svazové webové stránky nebo se můžete obrátit na sekretariát SKFČR, potřebné kontakty najdete zde.

soutěž nominace průkaz SKFČR průkaz IFBB monitoring ADV
MS v kulturistice, klasické kulturistice a physique ANO ANO ANO ANO**)
MS juniorů ANO ANO ANO ANO**)
MS masters ANO ANO ANO NE
MS ve fitness ANO ANO ANO NE
MS ve fit model ANO ANO ANO NE

**) pro vybrané kategorie


Semináře

V letošním roce se opět vracíme k pořádání dvou seminářů pro rozhodčí, první proběhl v Brně 26. února na před jarní sezónou a termín pro podzimní seminář je sobota 10. září a uskuteční se v Praze. Podrobné informace a potvrzení termínu semináře budou zveřejněné během měsíce.


Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, budou postupně upřesňovány ať už formou samostatných článků nebo přímo propozicemi. Pevně věříme, že celá podzimní sezóna proběhne bez omezení a problémů. Přejeme vám hodně zdaru nejen v přípravě na soutěže.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty