Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další
akce SKFČR v roce 2023

Článek vydán 21. 01. 2023 - Informace svazu - zhlédnutí: 5141

Rok 2022 se po dvou letech, co se týče soutěží, opět vrátil do klasického formátu, kdy na jaře proběhly všechny mistrovské soutěže, 3 pohárové a dvě IFBB mezinárodní soutěže a na podzim 3 pohárové, 6 kondičních a 4 IFBB mezinárodní soutěže.
Rok 2023 je naplánovaný v podobném formátu, na jaře proběhnou všechny mistrovské soutěže, domácí pohárové a mezinárodní IFBB soutěže.
Základní informace o soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2023 najdete níže. Článek sledujte pravidelně, je velmi pravděpodobné, že bude docházet ke změnám.


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní, najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Stejně jako v loni, i v roce 2023 se budou konat dva semináře pro rozhodčí, jeden před jarní a druhý před podzimní sezónou. Jarní seminář rozhodčích proběhne na konci února v neděli 26. února 2023 v Brně na již tradičním místě v hotelu Sharingham.
pátek 19. května - den před konání mezinárodní soutěže IFBB Mr. Universe Prague - proběhne v pražském hotelu Hilton seminář s Pawlem Fillebornem, mužem, který stojí v čele všech rozhodčích na nejvýznamnějších mezinárodních amatérských i profesionálních soutěžích IFBB. Seminář je určen pro všechny rozhodčí, ale také pro závodníky a trenéry.


Soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy (3. - 7. května) byly naplánovány i termíny jarních soutěží. Pro rok 2023 se Výkoný výbor rozhodl, oproti předchozím letům, udělat změnu v termínech konání dorosteneckých a juniorských soutěží. Tyto soutěže se budou konat jako první, tzn. před soutěžemi mužů a žen.
První soutěž dorostu a juniorů - Mistrovství Moravy a Slezska - se uskuteční v sobotu 1. dubna v Ostravě a v neděli 2. dubna bude následovat Mistrovství Čech v Mladé Boleslavi. Týden poté, v sobotu 8. dubna proběhne v Čelákovicích Mistrovství České republiky dorostu a juniorů.
První mistrovská soutěž mužů a žen - Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen - proběhne v sobotu 15. dubna ve Frenštátě pod Radhoštěm. Následuje v neděli 16. dubna v Kutné Hoře Mistrovství Čech mužů a žen. Před vyvrcholením mistrovských soutěží proběhne ve čtvrtek 20. dubna pohárová soutěž Target Cup v Praze.
V letošním roce nás čeká i změna v konání Mistrovství České republiky mužů a žen, všechny kategoie proběhnou v jeden den - v sobotu 22. dubna. Z tohoto důvodu proběhne prezentace již v pátek 21. dubna. Celá velká akce se uskuteční v Praze (přesné místo konání bude upřesněno).

Následovat budou víkendy, na které jsou v současné chvíli naplánovány tři pohárové soutěže a 3 mezinárodní IFBB soutěže. Jako první se koná v sobotu 29. dubna mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Czechia, která se uskuteční v Praze. Následovat bude v neděli 30. dubna pohárová soutěž GP Velká Bíteš ve Zbraslavi (u Brna). Další pohárová soutěž Extrifit Cup proběhne v neděli 7. května v Kutné Hoře a Survival Cup se bude konat v sobotu 13. května v Milovicích. Následující víkend proběhne v sobotu 20. května druhý ročník mezinárodní soutěž IFBB Mister Universe Europe v Praze.
Jarní soutěžní sezónu uzavře o víkendu 3. - 4. června mezinárodní IFBB soutěž IFBB Fitness Weekend v Brně, jehož součástí bude i Mistrovství České republiky ve fitness.

Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty