Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Úbory soutěžících pro rok 2024

Článek vydán 10. 02. 2024 - Informace svazu - zhlédnutí: 604

V roce 2023 provedla meznárodní federace IFBB v několika kategoriích změny v předepsaných úborech soutěžících. SKFČR pro rok 2023 ještě tyto změny plně nezavedla a byla povolena výjimka pro národní soutěže.
V roce 2024 již bez výjimky platí pro všechny soutěže (národní a mezinárodní) stejná pravidla pro úbory soutěžících. Níže uvádíme popis pro jednotlivé kategorie.

Úbory soutěžících na soutěžích v roce 2024

  • kulturistika – soutěžící budou mít na sobě jednobarevné, neprůhledné plavky, které jsou čisté a decentní. Barva, látka, textura a styl plavek budou ponechány na uvážení soutěžícího. Plavky nesmí být plastové, kožené nebo latexové. Kovové materiály (jako jsou zlaté nebo stříbrné okraje) a zdobení (řetízky, kameny, flitry) nejsou povoleny. Šíře plavek je minimálně 5 cm a plavky musí zakrývat 3/4 hýžďových svalů (v zemích, kde jsou pózovací plavky zakázány, je šíře plavek stanovena na 15 cm a celé hýžďové svaly jsou zakryty, tak jako u classic physique). Použití vycpávek v plavkách je zakázano.
  • klasická kulturistika – soutěžící budou mít na sobě jednobarevné, neprůhledné plavky, které jsou čisté a decentní. Barva plavek je ponechána na uvážení soutěžícího. Plavky nesmí být plastové, kožené nebo latexové. Kovové materiály (jako jsou zlaté nebo stříbrné okraje) a zdobení (řetízky, kameny, flitry) nejsou povoleny. Šíře plavek je minimálně 15 cm a plavky musí zakrývat celé hýžďové svaly. Použití vycpávek v plavkách je zakázano.
  • classic physique – soutěžící budou mít na sobě jednobarevné, neprůhledné plavky, které jsou čisté a decentní. Barva plavek je ponechána na uvážení soutěžícího. Plavky nesmí být plastové, kožené nebo latexové. Kovové materiály (jako jsou zlaté nebo stříbrné okraje) a zdobení (řetízky, kameny, flitry) nejsou povoleny. Šíře plavek je minimálně 15 cm a plavky musí zakrývat celé hýžďové svaly. Použití vycpávek v plavkách je zakázano.
  • physique muži - soutěžící budou mít neprůhledné volné šortky, které jsou čisté a decentní. Barva a látka šortek bude ponechána na uvážení soutěžícího. Šortky mohou mít geometrické vzory a motivy, ale žádné vyklenuté zdobení. Šortky zakryjí celou horní část nohy, až po horní bod kolena. Nejsou povoleny žádné těsné šortky ve stylu lycry (kůže, latex). Loga osobních sponzorů nejsou na šortkách povolena, jsou akceptované pouze loga výrobců. Použití vycpávek v šortkách je zakázano.
  • bikiny fitness - soutěžící budou mít neprůhledné dvoudilné bikiny. Látka, textura, barva, zdobení a styl bikin budou ponechány na uvážení soutěžící. Spodní konektory bikin na obou stranách musí být vyrobeny ze stejného materiálu jako ostatní části bikin. Spodní část bikin bude pokrývat minimálně 1/3 hýžďových svalů a celou čelní oblast. Bikiny musí být vkusné. Tanga jsou přísně zakázány.
  • bodyfitness - soutěžící budou mít neprůhledné dvoudilné bikiny. Látka, textura, barva, zdobení a styl bikin budou ponechány na uvážení soutěžící. Spodní konektory bikin na obou stranách musí být vyrobeny ze stejného materiálu jako ostatní části bikin. Spodní část bikin bude pokrývat minimálně 1/2 hýžďových svalů a celou čelní oblast. Bikiny musí být vkusné. Tanga jsou přísně zakázány.
  • wellness fitness - soutěžící budou mít neprůhledné dvoudilné bikiny. Látka, textura, barva, zdobení a styl bikin budou ponechány na uvážení soutěžící. Spodní konektory bikin na obou stranách musí být vyrobeny ze stejného materiálu jako ostatní části bikin. Spodní část bikin bude pokrývat minimálně 1/2 hýžďových svalů a celou čelní oblast. Bikiny musí být vkusné. Tanga jsou přísně zakázány.
  • physique ženy - soutěžící budou mít neprůhledné dvoudilné bikiny. Látka, textura, barva, zdobení a styl bikin budou ponechány na uvážení soutěžící. Spodní konektory bikin na obou stranách musí být vyrobeny ze stejného materiálu jako ostatní části bikin. Spodní část bikin bude pokrývat minimálně 1/2 hýžďových svalů a celou čelní oblast. Bikiny musí být vkusné. Tanga jsou přísně zakázány.
Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty