Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Poděkování (nejen) závodníkům

Článek vydán 02. 08. 2007 - Informace svazu - zhlédnutí: 4230

V letošním roce se naši reprezentanti zúčastnili prozatím třech mezinárodních mistrovských soutěží – Mistrovství Evropy v kulturistice a klasické kulturistice mužů, Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů a Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness juniorů a masters.

Mužské Mistrovství Evropy v kulturistice a klasické kulturistice se konalo od 4. do 7. května v ázerbajdžánském Baku za účasti více jak stovky závodníků z 23 evropských zemí. Českou republiku zde reprezentovalo 9 závodníků, kteří vybojovali jednu zlatou medaili (Marcel Hájek), dvě bronzové (František Huf a Marek Zatloukal) a k tomu přidali další tři cenná finálová umístění (4. Tomáš Mach, 5. Pavel Bartoníček a Otakar Hrdlička). Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů hostil ve dnech 25. až 28. května srbský Čačak. Šampionátu se v konkurenci 124 závodníků z 26 evropských států zúčastnilo i 9 našich reprezentantů. V náročné konkurenci získali dvě bronzové medaile (Marika Kaucká a Jiřina Horká) a 4 finálová umístění (4. Renata Ticháčková, Veronika Zieglerová a Jan Böhm, 5. Kristina Michalčíková). V soutěži národů obsadil český tým 4. místo. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Na Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness juniorů a masters, které se konalo od 13. do 19. června v ruském Tjumenu, porovnalo své síly 61 juniorských závodníků a 27 závodníků kategorií masters. Naši reprezentanti zde získali v kategoriích masters dvě finálová umístění (6. Luboš Ulman a Milan Ecler), v juniorských kategoriích pak dvě zlaté medaile (Jan Jankovič a Lukáš Topinka), tři stříbrné (Barbora Sýkorová, Jitka Papežová a Kristina Bucková) a dvě umístění v první desítce (7. Milan Menda, 8. Martin Smutek). V pořadí národů se umístil český národní tým na výborném druhém místě. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Všechny tři reprezentační týmy naši zemi reprezentovali úspěšně a tím potvrdily dlouhodobě stabilní kvalitu našich závodníků na mezinárodním poli.

Svaz kulturistiky a fitness ČR touto cestou všem zmíněným závodníkům děkuje za důstojnou reprezentaci České republiky a gratuluje k jejich výsledkům. Poděkování patří však také všem těm, kteří se v průběhu jara poctivě připravovali a účastnili mistrovských soutěží jednotlivých kategorií.

Velký dík patří též státním trenérům, jakož i osobním trenérům jednotlivých závodníků, jejich rodinám i ostatním, kteří se podíleli na jejich přípravě.

V dohledné době nás čekají světové šampionáty. Prvním v pořadí bude Mistrovství světa v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů, které se koná od 20. do 24. září ve španělské Santa Sussaně. O měsíc později bude následovat světový šampionát v kulturistice mužů (25. až 29. října) v jihokorejském Jeju. Historicky první samostatné Mistrovství světa v klasické kulturistice bude hostit ve dnech 16. až 19. listopadu španělská Barcelona. Seriál světových šampionátů zakončí junioři a masters od 30. listopadu do 3. prosince v Budapešti.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty