Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Poděkování (nejen) závodníkům

Článek vydán 02. 08. 2007 - Informace svazu - zhlédnutí: 3830

V letošním roce se naši reprezentanti zúčastnili prozatím třech mezinárodních mistrovských soutěží – Mistrovství Evropy v kulturistice a klasické kulturistice mužů, Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů a Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness juniorů a masters.

Mužské Mistrovství Evropy v kulturistice a klasické kulturistice se konalo od 4. do 7. května v ázerbajdžánském Baku za účasti více jak stovky závodníků z 23 evropských zemí. Českou republiku zde reprezentovalo 9 závodníků, kteří vybojovali jednu zlatou medaili (Marcel Hájek), dvě bronzové (František Huf a Marek Zatloukal) a k tomu přidali další tři cenná finálová umístění (4. Tomáš Mach, 5. Pavel Bartoníček a Otakar Hrdlička). Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů hostil ve dnech 25. až 28. května srbský Čačak. Šampionátu se v konkurenci 124 závodníků z 26 evropských států zúčastnilo i 9 našich reprezentantů. V náročné konkurenci získali dvě bronzové medaile (Marika Kaucká a Jiřina Horká) a 4 finálová umístění (4. Renata Ticháčková, Veronika Zieglerová a Jan Böhm, 5. Kristina Michalčíková). V soutěži národů obsadil český tým 4. místo. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Na Mistrovství Evropy v kulturistice, fitness a bodyfitness juniorů a masters, které se konalo od 13. do 19. června v ruském Tjumenu, porovnalo své síly 61 juniorských závodníků a 27 závodníků kategorií masters. Naši reprezentanti zde získali v kategoriích masters dvě finálová umístění (6. Luboš Ulman a Milan Ecler), v juniorských kategoriích pak dvě zlaté medaile (Jan Jankovič a Lukáš Topinka), tři stříbrné (Barbora Sýkorová, Jitka Papežová a Kristina Bucková) a dvě umístění v první desítce (7. Milan Menda, 8. Martin Smutek). V pořadí národů se umístil český národní tým na výborném druhém místě. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

Všechny tři reprezentační týmy naši zemi reprezentovali úspěšně a tím potvrdily dlouhodobě stabilní kvalitu našich závodníků na mezinárodním poli.

Svaz kulturistiky a fitness ČR touto cestou všem zmíněným závodníkům děkuje za důstojnou reprezentaci České republiky a gratuluje k jejich výsledkům. Poděkování patří však také všem těm, kteří se v průběhu jara poctivě připravovali a účastnili mistrovských soutěží jednotlivých kategorií.

Velký dík patří též státním trenérům, jakož i osobním trenérům jednotlivých závodníků, jejich rodinám i ostatním, kteří se podíleli na jejich přípravě.

V dohledné době nás čekají světové šampionáty. Prvním v pořadí bude Mistrovství světa v kulturistice, fitness a bodyfitness žen a fitness mužů, které se koná od 20. do 24. září ve španělské Santa Sussaně. O měsíc později bude následovat světový šampionát v kulturistice mužů (25. až 29. října) v jihokorejském Jeju. Historicky první samostatné Mistrovství světa v klasické kulturistice bude hostit ve dnech 16. až 19. listopadu španělská Barcelona. Seriál světových šampionátů zakončí junioři a masters od 30. listopadu do 3. prosince v Budapešti.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty