Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Opustil nás pan trenér, rozhodčí, závodník - Josef Krupa

Článek vydán 20. 07. 2023 - Informace svazu - zhlédnutí: 458

Nestor české kulturistiky, legendární veteránský závodník, rozhodčí a úspěšný trenér oddílu ASK Blansko a také nejstarší český kulturista. S lítostí Vám přinášíme smutnou zprávu, že nás dnes 18. července 2023 ve věku úctyhodných 88 let opustil pan Josef Krupa.

Pan Josef Krupa byl dokonalým ztělesněním takových pojmů, jako jsou kulturistická dlouhověkost nebo oddanost sportu. Narodil se v roce 1935, v mládí se věnoval atletice, do pětatřiceti let fotbalu a poté se pustil do silového trojboje. Táhlo jej to ale více k estetice, a tak se už ve veteránském věku pustil do závodění v kulturistice.

V té se na soutěžích objevoval nejenom v roli závodníka, ale po léta také jako rozhodčí. V sezóně 2010 po účasti na mistrovství České republiky sice v pětasedmdesáti letech oznámil, že se závoděním končí, nechal si ale otevřená vrátka s tím, že se možná vrátí, až mu bude osmdesát. Tak se také stalo a v soutěžních ročnících 2014 a 2015 jsme Josefa Krupu na pódiu mohli vidět znovu.

Josef Krupa na MČR 2015, kterého se zúčastnil v osmdesáti letech

"Nikdy se nevzdávám! Kulturistika mi toho mnoho dala, pořád dává a za svou vitalitu vděčím pravidelnému cvičení. Věnovat se tomu po takové střídmé cestě, nic nepřehánět - to přináší člověku jen potěšení," nechal se slyšet.

Všem pozůstalým bychom chtěli jménem SKFČR vyjádřit upřímnou soustrast a panu Krupovi popřát klidný odpočinek. Děkujeme.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty