Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěže, semináře a další akce SKFČR v roce 2024

Článek vydán 30. 12. 2023 - Informace svazu - zhlédnutí: 2014

V roce 2023 na jaře proběhlo 7 mistrovských soutěží, 4 pohárové a dvě IFBB mezinárodní soutěže, na podzim 3 pohárové, 6 kondičních a 3 IFBB mezinárodní soutěže.
Rok 2024 je opět naplánovaný v podobném formátu, jaro je klasicky vyhrazeno pro mistrovské soutěže, které doplní domácí pohárové a mezinárodní IFBB soutěže.
První základní informace o termínech a soutěžích i ostatních akcích pro první polovinu roku 2024 najdete níže. Článek sledujte pravidelně, je velmi pravděpodobné, že bude docházet ke změnám.


Kompletní kalendář

Průběžně doplňovaný kalendář, kde jsou kromě národních soutěží a jiných akcí i soutěže mezinárodní, najdete na www.skfcr.cz/kalendar.


Semináře

Pro rok 2024 je opět v plánu uskutečnit semináře pro začínající závodníky. První proběhne před jarní sezónou v termínu 20. ledna 2024 v Praze. Seminář bude hlavně zaměřen na předsoutěžní přípravu a pózování.

V roce 2024 se uskuteční dva semináře pro rozhodčí, jeden před jarní a druhý před podzimní sezónou. Jarní seminář rozhodčích je naplánovaný na konec února na sobotu 24. února 2024 v Brně na již tradičním místě v hotelu Sharingham.

Rovněž 24. února 2024 v Praze proběhne seminář pořádaný Antidopingovým výborem ČR a SKFČR pro všechny závodníky a trenéry.


Nominace ME

V sobotu 2. března 2024 proběhne v Praze nominace na Mistrovství Evropy, které se koná v termínu 1. - 5. května 2024 ve Španělsku na již tradičním místě v Santa Susanně.


Soutěže

Mistrovské soutěže

S ohledem na termín konání mistrovství Evropy (1. - 5. května) byly naplánovány i termíny jarních soutěží. Pro rok 2024 se Výkoný výbor rozhodl zachovat stejný model jako v roce 2023, tzn. jako první se budou konat mistrovské soutěže dorostu a juniorů na které pak navážou soutěže mužů, žen a masters.
První soutěž dorostu a juniorů - Mistrovství Moravy a Slezska - se uskuteční v sobotu 23. března v Opavě a v neděli 24. března bude následovat Mistrovství Čech v Kutné Hoře. V tomto roce proběhne Mistrovství České republiky dorostu a juniorů již v pátek 29. března (Frenštát pod Radhoštěm).
První mistrovská soutěž mužů a žen - Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen - proběhne v sobotu 6. dubna ve Velké Bíteši. Následuje v neděli 7. dubna v Mladé Boleslavi Mistrovství Čech mužů a žen.
V roce 2024 proběhne Mistrovství České republiky mužů, žen, masters a párů opět v jeden den - v neděli 14. dubna. Z tohoto důvodu proběhne prezentace již v sobotu 13. dubna. Celá velká akce se uskuteční v Praze ve sportovní hale Rokytka.
Měsíc květen bude zaměřený na mistrovské soutěže ve fitness. Jako první proběhnou oblastní soutěže o víkendu 18. května (Litoměřice) a 19. května (Přerov). O týden později, v sobotu 25. května, proběhne Mistrovství České republiky ve fitness v Jedovnici.
Jarní sezónu mistrovských soutěží uzavřou v červnu soutěže v agility. Tyto soutěže budou mít v roce 2024 premiéru v kalendáři soutěží SKFČR. Oblastní soutěže proběhnou v sobotu 15. června (Zlín) a v neděli 16. června (Plzeň). Mistrovství České republiky v agility se uskuteční o týden později v sobotu 22. června v Brně.

Pohárové soutěže

V současné chvíli jsou naplánovány tři pohárové soutěže, jako první se koná v sobotu 20. dubna pohárová soutěž GP Velká Bíteš ve Velké Bíteši. Další pohárová soutěž Extrifit Cup proběhne v neděli 21. dubna v Lysé nad Labem. Následující víkend proběhne v sobotu 27. dubna v Kutné Hoře nová pohárová soutěž OneLife Supershow a v neděli 28. dubna se bude konat MAXXWIN Cup v Čelákovicích.

Mezinárodní IFBB soutěže

Na jaře jsou rovněž naplánovány 3 mezinárodní IFBB soutěže, jako první proběhne v sobotu 13. dubna mezinárodní soutěž IFBB Mister Universe Europe v Praze. Po ME proběhne v sobotu 11. května mezinárodní soutěž IFBB Fitness Mania Classic VI v Kladně. Mezinárodní jarní soutěžní sezónu uzavře v sobotu 8. června mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Czechia v Milovicích.


Závěrem

Upřesnění k jednotlivým akcím, ať už seminářům, nebo soutěžím, a to včetně vypsaných kategorií a podobně, jsou do článku postupně doplňovány. Sledujte proto tento článek i nadále.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty