Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Důležité informace pro závodníky
o tzv. "otevřených" soutěžích

Článek vydán 16. 10. 2008 - Informace svazu - zhlédnutí: 3961

Svaz kulturistiky a fitness ČR se tímto obrací na všechny závodníky, kteří uvažují o účasti na tzv. „otevřených soutěžích“. Tímto způsobem své soutěže mnohdy označují pořadatelé, kteří organizují vlastní klání bez spolupráce se Svazem kulturistiky a fitness ČR, která tedy nejsou podle pravidel SKFČR (tedy ani podle pravidel mezinárodní federace IFBB) a která mnohdy nerespektují ani závazky právního řádu České republiky.

Pořadatelé těchto soutěží sice případným závodníkům sdělují, že účast je volná, bez nutnosti registrace a bez rozdílu, zda-li v minulosti soutěžili v jiné federaci, to je však pouze část pravdy. Zapomínají totiž dodat, že účastí na takovéto soutěži se závodník registrovaný ve Svazu kulturistiky a fitness ČR dopouští vážného porušení vnitřních řádů této organizace, kdy následkem bývá zastavení činnosti, tzn. nemožnost účastnit se soutěží SKFČR v budoucnu.

Tato informace sice již mnohokrát zazněla na oficiálních stránkách SKFČR, přesto bohužel došlo v letošním roce k tomu, že někteří závodníci na „otevřených soutěžích“ startovali a následky, které díky tomu ponesou, si uvědomili až v tuto chvíli, tj. na podzim krátce před konáním řady pohárových i mezinárodních soutěží SKFČR, na kterých nemohou startovat. Účastí na jedné či dvou soutěžích si tak zavřeli cestu k tomu, aby např. letos na podzim mohli startovat na 5 domácích soutěžích a minimálně na 20 soutěžích v okolních státech. V neposlední řadě pak také na soutěžích Mistrovství světa, z nichž ta pro juniory a masters se koná v České republice.

Seznam všech soutěží, které jsou pořádány naším Svazem či mezinárodní organizací IFBB, které jsou tedy podle řádných pravidel a které respektují mezinárodní úmluvy, k nimž je Česká republika vázána, najdete vždy na stránkách www.skfcr.cz. V případě jakýchkoliv pochybností, zda-li je soutěž, na kterou se chystáte, v tomto ohledu v pořádku, se prosím kdykoliv obraťte na naše sekretariáty, které Vám jakékoliv otázky rádi zodpoví. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím ve své závodní kariéře v budoucnu.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty