Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Zemřel Ben Weider

Článek vydán 26. 10. 2008 - Informace svazu - zhlédnutí: 3848

V pátek 17. října 2008 zemřel náhle v Židovské všeobecné nemocnici v Montrealu ve věku 85 let zakladatel a dlouholetý výkonný prezident federace IFBB Ben Weider.

Ben Weider se narodil v Montrealu 1. února 1923 a žil zde po většinu svého života.

Když v roce 1946 zakládal a se svým starším bratrem Joem (86 let) federaci IFBB (International Federation of Body Builders), zřejmě ještě netušil, že stojí u zrodu jedné z největších sportovních federací světa. Z původních dvou členských národních federací (v USA a v Kanadě) se IFBB rozšířila zásluhou činnosti bratrů Weiderových do více než 170 zemí. Za svou práci, při níž se prostřednictvím kulturistiky snažil sjednotit jednotlivé země, v nichž sport propagoval, byl v roce 1984 nominován na Nobelovu cenu míru a získal řadu dalších významných ocenění.

Po více než šedesát let se Ben Weider snažil propagovat nejen kulturistiku, ale i zdravý způsob života obecně. Přesto, že v roce 2006 předal funkci výkonného prezidenta IFBB Španělu Rafaelu Santonjovi, ani v následujících dvou letech nechyběl na pódiu Mr. Olympia při dekorování vítěze. Když stál před třemi týdny před publikem po boku Dextera Jacksona, nic nenasvědčovalo tomu, že by to měla být poslední velká akce, které se účastní.

Zpráva o úmrtí Bena Weidera zasáhla celou kulturistickou veřejnost. Na všech diskusních fórech věnujících se bodybuildingu lidé uctívají alespoň slovy památku jedné z nejvýznamnějších postav našeho sportu a vyjadřují soustrast rodině zesnulého.

Mladší z bratrů Weiderových zde zanechal svou manželku Huguette Derouin, syny Louise, Erica a Marka a obrovský odkaz. Poslední rozloučení s Benem Weiderem se bude konat v pondělí 20. října 2008 v jeho rodném městě.

Čest jeho památce…

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty