Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. www.extrifit.cz
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

SKFČR: změny v pravidlech
pro kategorie dorostenců

Článek vydán 19. 01. 2009 - Informace svazu - zhlédnutí: 2854

V loňském roce došlo k úpravě pravidel pro možnost startu závodníků na domácích soutěžích v juniorských kategoriích. Zatímco do té doby mohl na soutěžích juniorů startovat pouze závodník, který v den soutěže nedovršil 21. rok svého života, podle nových pravidel mohli v juniorské kategorii nastoupit všichni, kteří dosáhli věku 21 let v daném roce. Toto pravidlo se týkalo pouze kategorií juniorů, u dorosteneckých závodníků však zůstávalo vše při starém.

Změnu přineslo poslední zasedání výkonného výboru SKFČR, kde bylo rozhodnuto, že i pro dorostenecké kategorie budou platit stejná pravidla. A tak zatímco až dosud platilo, že mladšími dorostenci jsou závodníci do 16 let a ti, kteří v den soutěže dosáhnou věku 16 let, staršími dorostenci pak závodníci do 18 let a ti, kteří v den soutěže dosáhnou věku 18 let, nově platí následující.

V kategoriích mladšího dorostu mohou nastoupit závodníci, kteří v daném roce dosáhnou věku nejvýše 16 let (tzn. pro rok 2009 to budou závodníci narození v roce 1993 a později), v kategoriích staršího dorostu pak ti, kteří v daném roce dosáhnou věku maximálně 18 let (tzn. pro rok 2009 to budou závodníci narození v roce 1991 a později).

Generální partner

Vyhledávání

 
© 2018 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty