Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Ohlédnutí za soustředěním
talentované mládeže SKFČR

Článek vydán 03. 09. 2010 - Informace svazu - zhlédnutí: 3911

V uplynulých dnech 26. - 29. srpna se Svazu kulturistiky a fitness ČR podařilo po několika letech obnovit a navázat na tradici pořádání mimosoutěžních soustředění pro mladé a talentované závodníky SKFČR. Soustředění se pro necelou dvacítku mladých sportovců tvořených medailisty jarních mistrovských soutěží mládežnických kategorií uskutečnilo v Rumburku v překrásných prostorách hotelového komplexu Lužan a Extrifit Gym Rumburk.

Celé soustředění by se nemohlo nikdy uspořádat bez laskavé podpory radního Ústeckého kraje pana Mirko Bernase, který pro podporu sportující mládeže dal jako sponzorský dar SKFČR na soustředění k dispozici překrásné a luxusní prostory hotelového komplexu Lužan. Velké poděkování za podporu sportující mládeže patří i majiteli firmy Extrifit panu Františku Nádvorníkovi, který mladé závodníky sponzoroval výživovými doplňky vysoké kvality, a Petru Březnovi, v prostorách jehož posilovny Extrifit Gym Rumburk se celé soustředění odehrávalo.

Hlavním cílem celého soustředění bylo v průběhu čtyř dnů předat mladým a talentovaným závodníkům co největší množství praktických i teoretických znalostí uplatnitelných v jejich budoucích přípravách na soutěže. V průběhu mnoha hodin teoretických přednášek i praktických seminářů tak byly mezi hlavními probíranými tématy rozbor metodiky kulturistického tréninku v různých fázích přípravy, správná technika provedení všech cviků a důkladný nácvik provedení pózování, ale i výklad správné metodiky objemové i předsoutěžní diety, základů biochemie výživy i metabolických účinků jednotlivých skupin suplementů. Chybět nemohl samozřejmě ani detailní rozbor závěrečné fáze přípravy, tedy období sacharidové superkompenzace a odvodnění stejně jako prostor pro zodpovídání mnoha dotazů mladých závodníků.

Vedle tvrdých dvoufázových tréninků v posilovně i mnoha hodin strávených v přednáškovém sále byla pro mladé závodníky připravena i zábava v podobě bowlingového turnaje, tréninku power jógy i soutěže o titul "Mistr soustředění" o nejlepší provedení pózování a v rámci vědomostní soutěže o probíraných tématech na přednáškách, pravidlech SKFČR i historie kulturistiky. Více než stovku fotografií a krátké video z celého soustředění naleznete na našich partnerských stránkách Ronnie.cz kliknutím na tento odkaz.

Bc. Lukáš Roubík
předseda komise mládeže

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty