Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Informace o financování SKFČR
v letošním roce

Článek vydán 26. 01. 2011 - Informace svazu - zhlédnutí: 3577

Ve čtvrtek 20. ledna 2011 proběhla v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy tisková konference (TK) na téma „Jak se bude nově financovat sport“. Přítomen byl ministr školství Josef Dobeš i ministr financí Miroslav Kalousek. Ti spolu se svými spolupracovníky představili model financování, jehož prostřednictvím pošle stát v letošním roce 270 milionů korun přímo sportovním svazům.

V rámci podobného tzv. systémového příspěvku získal v roce 2010 Svaz kulturistiky a fitness České republiky dotaci ve výši 453.240 Kč. V letošním roce se však změnil klíč pro rozdělování dotace a SKFČR tak získá pouze 100.000 Kč. Za Svaz kulturistiky a fitness České republiky byl na tiskové konferenci přítomen jeho místopředseda Ing. Martin Jebas, který se dotazoval na důvod získání pouze takto nízké částky. Ten zní, že SKFČR není u ministerstva v otázce své reprezentace evidován (což je následek řady dopingovým problémů nezodpovědných závodníků) a proto tedy dostane pouze nejnižší možnou dotaci.

Pro zajímavost, fotbalový svaz v porovnání s loňskými 37 miliony získá letos 57 milionů, našemu sportu blízký Český svaz silového trojboje pak letos obdrží 521.000 Kč (vloni to bylo 330.000 Kč).

O den později, v pátek 21. ledna 2011, proběhla na Strahově v budově ČSTV porada sekretářů svazů sdružených v ČSTV, kde byl zástupce SKFČR také přítomen. Na této poradě se mj. mluvilo též o financování svazů, konkrétně o rozdělování příspěvků na reprezentaci a na talentovou mládež. V minulém roce SKFČR v rámci těchto příspěvků dostal pouhých 43.000 Kč, což je opět přímý důsledek dopingových problémů našich závodníků. Jakou částku SKFČR získá v roce 2011 v tuto chvíli stále není známo.

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud byla finanční situace Svazu kulturistiky a fitness ČR v uplynulých letech tíživá, doposud nejhorším rokem bude jednoznačně rok právě probíhající. V reakci na zjištěné skutečnosti se hned v tomto týdnu sejde výkonný výbor SKFČR, který bude o situaci jednat a který bude hledat východiska, jak zajistit dostatek finančních prostředků pro zajištění činnosti SKFČR (pro uklidnění však dodejme, že již teď je jisté, že veškeré národní soutěže uvedené v kalendáři soutěží a akcí proběhnou bez jakýchkoliv změn). Závěry jednání VV SKFČR najdete na svazových webových stránkách v nejkratším možném termínu.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty