Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Aktuality SKFČR: propozice
a přihlášky na jarní soutěže

Článek vydán 22. 04. 2011 - Informace svazu - zhlédnutí: 4680

Svaz kulturistiky a fitness České republiky dnes zveřejnil propozice první trojice jarních mistrovských soutěží: Mistrovství Čech mužů a žen v kulturistice a bodyfitness, Mistrovství Moravy mužů a žen v kulturistice a bodyfitness a Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters v kulturistice, fitness a bodyfitness pro rok 2011. V následujících řádcích najdete popis změn, ke kterým pro letošní soutěže dochází.

Termíny

Oproti původně avizovaným termínům v pracovním kalendáři (který na možnost změn předem upozorňoval) se mění den konání Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen z původně avizované neděle 8. května 2011 na sobotu 7. května 2011. Obě postupové soutěže (tzn. „Morava“ i „Čechy“) se tak konají ve stejný den, podobně jako tomu bývalo mnohokrát v minulosti.

Na všechny tyto soutěže jsou v tuto chvíli aktivní elektronické přihlášky.

Nepřehlédněte také dříve publikované změny v pravidlech.

K mistrovství ČR v Uherském Hradišti je dobré zmínit ještě několik drobností:

  • soutěž je pouze jednodenní, nikoli dvoudenní jako v minulých letech
  • prezentace všech kategorií ale probíhá již v pátek večer
  • v sobotu ráno (08:00 - 08:30) je možná jen prezentace závodníků kategorií mužů, kteří se neprezentovali v pátek večer; vzhledem k omezenému času na tuto ranní prezentaci (semifinále totiž začíná již v 09:00) je výrazně doporučeno všem závodníkům prezentovat se již v pátek večer
  • mezi kategoriemi je nově vypsána i bikiny žen a stejně jako v minulých letech kategorie kulturistiky smíšených párů (v té mohou startovat páry kulturista nebo klasický kulturista muž a kulturistka, fitnesska, bodyfitnesska či závodnice z kategorie bikiny žen - samozřejmě ale podle pravidel kulturistiky, tzn. soutěžící předvádějí standardní kulturistické pózy, společnou volnou sestavu atd.)

Startovné

V uplynulých měsících jste jistě ve veřejných médiích zaznamenali zprávy o významných finančních problémech společnosti Sazka, která byla v minulosti jedním z hlavních zdrojů příjmů pro sportovní svazy. Kvůli těmto událostem i kvůli dopingovým problémům závodníků získal Svaz kulturistiky a fitness ČR v letošním roce jen velmi nízkou státní podporu. Z tohoto důvodu nemůže SKFČR pomoci pořadatelům ani v tak omezené míře jako v minulých letech (kdy zajišťoval např. medailové sady, přispíval na mládežnické soutěže apod.). Na návrh samotných pořadatelů soutěže se Výkonný výbor SKFČR a později i Valná hromada SKFČR zabývaly myšlenkou zavést na soutěžích alespoň symbolické startovné, které by bylo určeno přímo pořadatelům a které by jim (byť jen ve velmi malé míře) pomohlo kompenzovat nemalé náklady s pořádáním soutěží spojené. Tento návrh byl Valnou hromadou SKFČR schválen, v letošním roce je tak na soutěžích pro kategorie mužů a žen zavedeno startovné ve výši 200 Kč, pro kategorie masters, juniorů a dorostenců ve výši 100 Kč. SKFČR si uvědomuje, že tento krok nepatří k těm populárním, přesto pevně věří, že závodníci důvody pro zavedení startovného pochopí. Výše startovného byla zvolena relativně nízká, navíc, jak bylo zmíněno, veškeré takto získané prostředky použije pořadatel na náklady přímo spojené s pořádáním soutěže.

Barvy

Jak již bylo na stránkách SKFČR prezentováno dříve, na soutěžích jarní sezóny je nadále možné používat oblíbené soutěžní barvy Dream Tan. Samozřejmě je ale možné použití i barev jiných, např. Jan Tana, Pro Tan či Dream Tan Knight.

Další informace

Stejně jako v minulosti platí, že máte-li k soutěžím Svazu kulturistiky a fitness České republiky jakékoliv otázky, můžete se obrátit na některý z kontaktů uvedených na této stránce.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty