Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Vyjádření SKFČR k zátahu Policie ČR
na dealery anabolických steroidů

Článek vydán 26. 07. 2011 - Informace svazu - zhlédnutí: 4646

Vzhledem k množství dotazů ze strany novinářů k červnovému zátahu Policie ČR na dealery anabolických steroidů vydává Svaz kulturistiky a fitness České republiky následující prohlášení.


Ke stažení: tiskova-zprava-skfcr-zatah-policie-cr.pdf (85 kB)


Svaz kulturistiky a fitness ČR (SKFČR) uvítal přijetí nového trestního zákoníku, ve kterém se poprvé výslovně mluví o anabolických steroidech a který nakládání s těmito látkami pokládá za trestný čin. SKFČR jako člen Českého svazu tělesné výchovy aktivně spolupracuje s Antidopingovým výborem České republiky (ADV ČR) i s mezinárodní antidopingovou agenturou WADA.

Zátahy Policie České republiky na výrobce a dealery anabolických steroidů SKFČR jednoznačně vítá. I přesto, že média aktuálně popisují, že členové zatčené skupiny z červnového zátahu byli i pořadateli soutěží, SKFČR dle dostupných informací vylučuje, že by se jednalo o členy našeho občanského sdružení. Někteří ze zatčených dealerů pořádali soutěže, avšak pro soukromou společnost, která se SKFČR nemá nic společného, která není členem ani ČSTV a která nespolupracovala ani s ADV ČR ani s WADA.

I přes vše výše uvedené se SKFČR cítí být aktuální kauzou negativně dotčen, zvláště když tradiční média nerozlišují mezi federacemi kulturistiky v ČR.

Je nepochybné, že zátahy na dealery anabolických steroidů jsou více než potřebné a z dlouhodobého hlediska mohou výrazně pomoci boji proti dopingu, zhoršit dostupnost těchto látek, a to zejména mezi mládeží.

Na závěr nelze nezmínit, že Svaz kulturistiky a fitness České republiky dosáhl v minulém roce historicky nejlepších výsledků na mezinárodních soutěžích, přitom však zaznamenal nejnižší počet dopingových problémů v řadách svých členů – pozitivní dopingový nález dokonce ani jediný. SKFČR se staví tvrdě proti dopingu, v letošním roce pokračuje ve spolupráci s ADV ČR, pravidelně informuje své členy o podmínkách testování a monitoringu reprezentantů a věří, že i díky akcím Policie ČR, jako byla ta z června letošního roku, bude dopingových hříšníků ve sportu pouze a jen ubývat.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty