Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Ohlédnutí za soustředěním
talentované mládeže SKFČR 2011

Článek vydán 31. 08. 2011 - Informace svazu - zhlédnutí: 4412

Ve dnech 25. - 28. srpna proběhlo opět přesně po roce na severu Čech čtyřdenní soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness ČR. Celá akce se uskutečnila stejně jako v loňském roce v překrásných prostorách hotelového komplexu Lužan a fitcentra Extrifit Gym Rumburk. Cílem celého mimosoutěžního soustředění bylo předat mladým a talentovaným závodníkům maximum nových znalostí o tréninkové metodice v teorii i v praxi prostřednictvím dvoufázových vedených tréninků, seznámit je se základy biochemie výživy i účelné suplementace v objemovém i předsoutěžním období i všemi aspekty celoroční kulturistické přípravy. Vedle tvrdé práce v posilovně a přednášek v posluchárně byl velký důraz kladen i na důkladný nácvik pózingu a celkovou prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB, a to pod vedením pořadatelské dvojice Lukáše Roubíka a Milana Šádka, kterým s tréninkem účastníků asistoval zkušený juniorský reprezentant Vítek Sahula.

Všechny účastníky čekal v rámci bohatého programu i volný program, kde se stmelila nová přátelství ve skvělé partě cílevědomých mladých lidí a v poslední večer soustředění byla na programu i tradiční soutěž o titul mistra soustředění, jednak v rámci předvedeného pózingu, ale zejména i vědomostní soutěže z probíraných témat! Celé soustředění by se v tomto rozsahu nemohlo nikdy uskutečnit bez laskavé podpory radního Ústeckého kraje pana Mirka Bernase, který na podporu sportující mládeže dal jako sponzorský dar SKFČR pro soustředění k dispozici krásné a luxusní prostory hotelu Lužan přímo na náměstí v Rumburku. Další velké poděkování patří majiteli firmy Extrifit panu Františkovi Nádvorníkovi, který v rámci dlouhodobé podpory talentované mládeže SKFČR opět zásobil celé soustředění i všechny závodníky vysoce kvalitními suplementy Extrifit. V neposlední řadě patří upřímné poděkování i majiteli posilovny Extrifit Gym Rumburk Petru Březnovi, který dal sportující mládeži SKFČR opět k dispozici celé prostory své perfektně vybavené posilovny. Pojďme se nyní podívat, stejně jako v minulém roce, na průběh celého soustředění prostřednictvím podrobné fotodokumentace i videoreportáže níže...


Zahajovací večer

Soustředění talentované mládeže začalo ve čtvrtek 25. srpna v podvečerních hodinách příjezdem účastníků, jejich ubytováním a společnou večeří v krásných prostorách Pizzerie Lužan, kde všechen personál vyšel opět potřebám kulturistického soustředění maximálně vstříc. Následně čekalo všechny účastníky oficiální přivítání a zahájení soustředění v konferenčním sále. Nejprve byly představeni pořadatelé, jednotliví účastníci i hlavní sponzor, firma Extrifit, jejíž výrobky byly následně závodníkům rozdány.

Následoval krátký seminář o historii a struktuře SKFČR, diskuse a již tradičně první večer i teoretická výuka pózování, se kterou tentokrát pro dívky asistovala i přítomná mistryně ČR, mistryně Evropy i světa v bodyfitness Jana Černovská.

Vedené tvrdé tréninky

V pátek ráno čekal na účastníky první z pěti vedených dvoufázových tréninků, ve kterých byl hlavní důraz kladen na praktickou výuku tréninkové metodiky, správné techniky a rozsahu provádění cviků i jejich bezpečnosti. Každý z účastníků tak pod vedením trenérů postupně absolvoval v průběhu soustředění trénink všech hlavních svalových partií.

Nácvik pózingu

Neméně velký důraz byl kladen na nácvik správné prezentace svalového rozvoje každý den v několika hodinách pečlivého nácviku správného provedení pózingu.

Přednášky a semináře

Naprosto hlavním cílem celého soustředění bylo ale předat mladým závodníkům maximum znalostí a nejnovějších poznatků o tréninkové metodice, základech biochemie výživy a účelné suplementaci v objemovém i předsoutěžním období a celkově o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy na závody včetně podrobného rozboru sacharidové superkompenzace a odvodnění. Velký prostor byl věnován i dotazům jednotlivých účastníků pro utřídění všech nových znalostí a vysvětlení všech nejasností.

Momentky

V průběhu soustředění panovala dobrá nálada, a tak se na objektiv fotoaparátu podařilo zachytit mnoho úsměvů i úsměvných momentů a také například i trénink Petra Březny, či dokonce masivní demonstraci proti nepřizpůsobivým spoluobčanům, která probíhala přímo pod okny hotelového komplexu, ve kterém se celé soustředění konalo.

Soutěž o titul mistra soustředění

Na závěrečný večer soustředění byla pro účastníky přichystána již tradiční soutěž o titul mistra soustředění, a to hned ve dvou rozdílných disciplínách. Prvním kolem byla vědomostní soutěž o znalostech z přednášek a seminářů a struktuře SKFČR. Po pečlivém opravení testů byly nejprve vyhlášeny správné odpovědi na všechny testové otázky a následně došlo k ústnímu rozstřelu mezi Janou Černovskou a Jakubem Šedivým, kteří získali v testu stejný počet bodů. Z vítězství a ceny v podobě hydrolyzovaného proteinu Hydro 77 firmy Extrifit se nakonec radoval letošní vicemistr ČR juniorů Jakub Šedivý. Druhou kategorií bylo testování nových znalostí o správném provedení pózingu, které bylo před svým finálovým kolem zpestřeno i kategorií "těhotný mnich". Do této kategorie nastoupil i Petr Března! Přesto na favorizovaného Štěpána Ševčíka nikdo z celého soustředění nestačil. Následoval souboj kategorie dívek, který vyhrála letošní mistryně ČR Míša Podnecká a získala glutamin od firmy Extrifit. Celý závod o mistra nejlepšího pózingu, který pomáhal rozhodovat i Petr Března, vyhrál po těsném souboji s Petrem Gallivodou v kategorii a Danem Karlíčkem ve finálovém kole letošní absolutní mistr ČR mladšího dorostu a loňský vítěz vědomostní soutěže Milan Kinc a získal tak rovněž balení glutaminu od Extrifitu.

Závěrem

Dle výsledků vědomostní soutěže i ohlasů samotných účastníků je zřejmé, že se hlavní cíl soustředění beze zbytku naplnil a k tomu se utvořil nový kolektiv nadějných a talentovaných mladých závodníků SKFČR, kteří se naučili mnoho nových teoretických i praktických poznatků o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy. Celou akci navíc provázela přátelská atmosféra a velká porce nové motivace. Soustředění talentované mládeže SKFČR by se ale nikdy nemohlo uskutečnit bez laskavé podpory pana Mirko Bernase, celého hotelového komplexu Lužan i pana Nádvorníka a firmy Extrifit. Velké poděkování patří i Petru Březnovi a jeho posilovně Extrifit Gym Rumburk za poskytnutí prostor a pomoc s konáním celého soustředění. Dále bych rád poděkoval vstřícnému personálu Pizzerie Lužan i Mírovi Ristovi, coby obsluze fitcentra, který nám neúnavně míchal koktejly a ochotně pomáhal se vším potřebným. Osobně si myslím, že uplynulé soustředění opět jako v minulém roce ukázalo obrovský význam pořádání takové akce pro talentovanou mládež a děkuji všem partnerům, kteří tuto akci podpořili.

Pořadatel a předseda komise mládeže SKFČR
Ing. Lukáš Roubík


Soustředění talentované mládeže SKFČR 2011 - video


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty