Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Ohlédnutí za soustředěním
talentované mládeže SKFČR 2011

Článek vydán 31. 08. 2011 - Informace svazu - zhlédnutí: 4960

Ve dnech 25. - 28. srpna proběhlo opět přesně po roce na severu Čech čtyřdenní soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness ČR. Celá akce se uskutečnila stejně jako v loňském roce v překrásných prostorách hotelového komplexu Lužan a fitcentra Extrifit Gym Rumburk. Cílem celého mimosoutěžního soustředění bylo předat mladým a talentovaným závodníkům maximum nových znalostí o tréninkové metodice v teorii i v praxi prostřednictvím dvoufázových vedených tréninků, seznámit je se základy biochemie výživy i účelné suplementace v objemovém i předsoutěžním období i všemi aspekty celoroční kulturistické přípravy. Vedle tvrdé práce v posilovně a přednášek v posluchárně byl velký důraz kladen i na důkladný nácvik pózingu a celkovou prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB, a to pod vedením pořadatelské dvojice Lukáše Roubíka a Milana Šádka, kterým s tréninkem účastníků asistoval zkušený juniorský reprezentant Vítek Sahula.

Všechny účastníky čekal v rámci bohatého programu i volný program, kde se stmelila nová přátelství ve skvělé partě cílevědomých mladých lidí a v poslední večer soustředění byla na programu i tradiční soutěž o titul mistra soustředění, jednak v rámci předvedeného pózingu, ale zejména i vědomostní soutěže z probíraných témat! Celé soustředění by se v tomto rozsahu nemohlo nikdy uskutečnit bez laskavé podpory radního Ústeckého kraje pana Mirka Bernase, který na podporu sportující mládeže dal jako sponzorský dar SKFČR pro soustředění k dispozici krásné a luxusní prostory hotelu Lužan přímo na náměstí v Rumburku. Další velké poděkování patří majiteli firmy Extrifit panu Františkovi Nádvorníkovi, který v rámci dlouhodobé podpory talentované mládeže SKFČR opět zásobil celé soustředění i všechny závodníky vysoce kvalitními suplementy Extrifit. V neposlední řadě patří upřímné poděkování i majiteli posilovny Extrifit Gym Rumburk Petru Březnovi, který dal sportující mládeži SKFČR opět k dispozici celé prostory své perfektně vybavené posilovny. Pojďme se nyní podívat, stejně jako v minulém roce, na průběh celého soustředění prostřednictvím podrobné fotodokumentace i videoreportáže níže...


Zahajovací večer

Soustředění talentované mládeže začalo ve čtvrtek 25. srpna v podvečerních hodinách příjezdem účastníků, jejich ubytováním a společnou večeří v krásných prostorách Pizzerie Lužan, kde všechen personál vyšel opět potřebám kulturistického soustředění maximálně vstříc. Následně čekalo všechny účastníky oficiální přivítání a zahájení soustředění v konferenčním sále. Nejprve byly představeni pořadatelé, jednotliví účastníci i hlavní sponzor, firma Extrifit, jejíž výrobky byly následně závodníkům rozdány.

Následoval krátký seminář o historii a struktuře SKFČR, diskuse a již tradičně první večer i teoretická výuka pózování, se kterou tentokrát pro dívky asistovala i přítomná mistryně ČR, mistryně Evropy i světa v bodyfitness Jana Černovská.

Vedené tvrdé tréninky

V pátek ráno čekal na účastníky první z pěti vedených dvoufázových tréninků, ve kterých byl hlavní důraz kladen na praktickou výuku tréninkové metodiky, správné techniky a rozsahu provádění cviků i jejich bezpečnosti. Každý z účastníků tak pod vedením trenérů postupně absolvoval v průběhu soustředění trénink všech hlavních svalových partií.

Nácvik pózingu

Neméně velký důraz byl kladen na nácvik správné prezentace svalového rozvoje každý den v několika hodinách pečlivého nácviku správného provedení pózingu.

Přednášky a semináře

Naprosto hlavním cílem celého soustředění bylo ale předat mladým závodníkům maximum znalostí a nejnovějších poznatků o tréninkové metodice, základech biochemie výživy a účelné suplementaci v objemovém i předsoutěžním období a celkově o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy na závody včetně podrobného rozboru sacharidové superkompenzace a odvodnění. Velký prostor byl věnován i dotazům jednotlivých účastníků pro utřídění všech nových znalostí a vysvětlení všech nejasností.

Momentky

V průběhu soustředění panovala dobrá nálada, a tak se na objektiv fotoaparátu podařilo zachytit mnoho úsměvů i úsměvných momentů a také například i trénink Petra Březny, či dokonce masivní demonstraci proti nepřizpůsobivým spoluobčanům, která probíhala přímo pod okny hotelového komplexu, ve kterém se celé soustředění konalo.

Soutěž o titul mistra soustředění

Na závěrečný večer soustředění byla pro účastníky přichystána již tradiční soutěž o titul mistra soustředění, a to hned ve dvou rozdílných disciplínách. Prvním kolem byla vědomostní soutěž o znalostech z přednášek a seminářů a struktuře SKFČR. Po pečlivém opravení testů byly nejprve vyhlášeny správné odpovědi na všechny testové otázky a následně došlo k ústnímu rozstřelu mezi Janou Černovskou a Jakubem Šedivým, kteří získali v testu stejný počet bodů. Z vítězství a ceny v podobě hydrolyzovaného proteinu Hydro 77 firmy Extrifit se nakonec radoval letošní vicemistr ČR juniorů Jakub Šedivý. Druhou kategorií bylo testování nových znalostí o správném provedení pózingu, které bylo před svým finálovým kolem zpestřeno i kategorií "těhotný mnich". Do této kategorie nastoupil i Petr Března! Přesto na favorizovaného Štěpána Ševčíka nikdo z celého soustředění nestačil. Následoval souboj kategorie dívek, který vyhrála letošní mistryně ČR Míša Podnecká a získala glutamin od firmy Extrifit. Celý závod o mistra nejlepšího pózingu, který pomáhal rozhodovat i Petr Března, vyhrál po těsném souboji s Petrem Gallivodou v kategorii a Danem Karlíčkem ve finálovém kole letošní absolutní mistr ČR mladšího dorostu a loňský vítěz vědomostní soutěže Milan Kinc a získal tak rovněž balení glutaminu od Extrifitu.

Závěrem

Dle výsledků vědomostní soutěže i ohlasů samotných účastníků je zřejmé, že se hlavní cíl soustředění beze zbytku naplnil a k tomu se utvořil nový kolektiv nadějných a talentovaných mladých závodníků SKFČR, kteří se naučili mnoho nových teoretických i praktických poznatků o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy. Celou akci navíc provázela přátelská atmosféra a velká porce nové motivace. Soustředění talentované mládeže SKFČR by se ale nikdy nemohlo uskutečnit bez laskavé podpory pana Mirko Bernase, celého hotelového komplexu Lužan i pana Nádvorníka a firmy Extrifit. Velké poděkování patří i Petru Březnovi a jeho posilovně Extrifit Gym Rumburk za poskytnutí prostor a pomoc s konáním celého soustředění. Dále bych rád poděkoval vstřícnému personálu Pizzerie Lužan i Mírovi Ristovi, coby obsluze fitcentra, který nám neúnavně míchal koktejly a ochotně pomáhal se vším potřebným. Osobně si myslím, že uplynulé soustředění opět jako v minulém roce ukázalo obrovský význam pořádání takové akce pro talentovanou mládež a děkuji všem partnerům, kteří tuto akci podpořili.

Pořadatel a předseda komise mládeže SKFČR
Ing. Lukáš Roubík


Soustředění talentované mládeže SKFČR 2011 - video


Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2024 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty