Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Soutěžní plavky pro kulturistiku,
fitness, bodyfitness a bikiny

Článek vydán 28. 03. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 8395

V následujícím článku bychom Vám chtěli přiblížit základní pravidla pro soutěžní plavky používané na soutěžích Svazu kulturistiky a fitness České republiky (IFBB). Text níže pochází z pravidel soutěží SKFČR, uvedená čísla kapitol pak korespondují s kapitolami, které najdete v plném znění tohoto dokumentu. Věříme, že Vám tento stručný článek usnadní orientaci v pravidlech a pomůže tak předejít případným nedorozuměním.


Společné pro všechny kategorie

1.12.4 Soutěžící jsou povinni se na vážení, měření a prezentaci dostavit v soutěžních plavkách bez nepovolených doplňků (hodinky apod.). Soutěžící ve fitness, bodyfitness a bikiny s sebou vezmou všechny používané plavky, obuv a součásti úboru pro volnou sestavu.

Kulturistika a klasická kulturistika

2.1.1 Muži – kulturisté i klasičtí kulturisté musí mít na sobě pózovací jednobarevné plavky, nerušivé barvy, čisté a decentní, které na bocích musí být široké min. 1 cm a musí zakrývat nejméně polovinu hýžďových svalů. Plavky typu „tanga“ jsou zakázány. Plavky jsou z textilního materiálu (žádné plastové, pogumované a obdobné materiály). Kovové materiály (jako jsou zlaté nebo stříbrné okraje) nesmí být použity. Soutěžící nesmí plavky vytahovat nebo stahovat.

2.1.2 Ženy – kulturistky musí mít na sobě dvoudílné pózovací plavky jednotné barvy, které odhalují břišní svaly a dolní svalstvo zad. Kalhotky plavek musí zakrývat nejméně polovinu hýžďových svalů.

Fitness

3.2.1 (...) Úbor mužů - plavky musí být černé barvy s nohavičkou, která na bocích měří min. 15 cm. Bez obuvi. Nejsou povoleny žádné ozdoby a doplňky, vlasy mohou být jakkoliv esteticky upravené. Plavky musí splňovat obecné normy vkusu a slušnosti, plavky jsou hladké neprůsvitné z textilního materiálu (žádné plastové, pogumované a obdobné materiály).

3.2.1 (...) Úbor žen - plavky dvoudílné a společenská obuv. Soutěžící mohou mít náušnice a jakkoliv esteticky upravené vlasy nezakrývající partie zad. Plavky musí splňovat obecné normy vkusu a slušnosti. Plavky typu tanga (G-strings) jsou striktně zakázány. Dolní okraj plavek musí zakrývat minimálně polovinu hýžďových svalů během celé doby hodnocení a porovnávání. Dolní okraj plavek musí být upraven tak, aby zabránil sklouznutí mezi hýžďové svaly. Používání glittrů a třpytek na těle je zakázáno.

Bodyfitness

4.2.1 (...) 1. kolo (...) Plavky černé dvoudílné bez ozdob a černé lodičky (uzavřená pata a špička) o celkové výšce max. 13 cm (platforma max. 1 cm). Soutěžící mohou mít pouze náušnice (max. 10 cm) a jakkoliv esteticky upravené vlasy nezakrývající partie zad. Plavky musí splňovat obecné normy vkusu a slušnosti. Plavky typu tanga (G-strings) jsou striktně zakázány. Dolní okraj plavek musí zakrývat minimálně polovinu hýžďových svalů během celé doby hodnocení a porovnávání. Dolní okraj plavek musí být upraven tak, aby zabránil sklouznutí mezi hýžďové svaly. Používání glittrů a třpytek na těle je zakázáno.

4.2.3 Semifinále – 2. kolo - Probíhá stejně jako 1. kolo, ale ve dvoudílných barevných plavkách. (...) Plavky barevné dvoudílné, přiměřeně ozdobené a libovolné lodičky (uzavřená pata a špička) o celkové výšce max. 13 cm (platforma max. 1 cm). Soutěžící mohou mít pouze náušnice (max. 10 cm) a jakkoliv esteticky upravené vlasy nezakrývající partie zad. Plavky musí splňovat obecné normy vkusu a slušnosti. Plavky typu tanga (G-strings) jsou striktně zakázány. Dolní okraj plavek musí zakrývat minimálně polovinu hýžďových svalů během celé doby hodnocení a porovnávání. Dolní okraj plavek musí být upraven tak, aby zabránil sklouznutí mezi hýžďové svaly. Používání glittrů a třpytek na těle je zakázáno.

4.2.5 Finále – 3. kolo (...) Úbor žen - plavky dvoudílné v barvě dle vlastního uvážení, přiměřeně ozdobené a v lodičkách dle vlastního uvážení o celkové výšce max. 13 cm (platforma max. 1 cm). Soutěžící mohou mít prsteny, náramky, náušnice, náhrdelník a jakkoliv esteticky upravené vlasy nezakrývající partie zad. Plavky musí splňovat obecné normy vkusu a slušnosti. Plavky typu tanga (Gstrings) jsou striktně zakázány. Dolní okraj plavek musí zakrývat minimálně polovinu hýžďových svalů během celé doby hodnocení a porovnávání. Dolní okraj plavek musí být upraven tak, aby zabránil sklouznutí mezi hýžďové svaly. Používání glittrů a třpytek na těle je zakázáno.

Bikiny

6.2.1. (...) Soutěžící mohou závodit v konfekčních plavkách. Všechny plavky musí být dle přiměřeného vkusu. (...) Soutěžící závodí ve dvoudílných plavkách. Zadní část spodního dílu musí být ve tvaru písmene V. Tanga nejsou dovolena.


Jak bylo zmíněno v úvodu, texty výše jsou pouze výtahem z plného znění pravidel.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty