Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Česká republika má dva
nové profesionály IFBB!

Článek vydán 21. 07. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 4388

Když na začátku července letošního roku navštívil Českou republiku prezident světové federace IFBB Rafael Santonja, jednalo se sice z větší části o návštěvu soukromou, došlo ale i na řadu kratších či delších pracovních jednáních. Jedním z nich bylo i to ze zástupci Svazu kulturistiky a fitness České republiky nad tématem nových profesionálních závodníků. Od chvíle setkání uteklo několik týdnů, mezi Prahou a Madridem bylo vyměněno několik navazujících dopisů a na konci uplynulého týdne bylo s definitivní platností rozhodnuto. Česká republika má dva nové zástupce v profesionální divizi IFBB!


První z nových profesionálů je Jana Stöckelová, 37letá závodnice, která v roce 2007 zvítězila na mistrovství světa v kategorii fitness (ve své kategorii a nakonec i absolutně), o dva roky později se představila na stejném šampionátu v kategorii kulturistiky žen do 55 kg, aby si i z něho o rok později přivezla zpět do České republiky zlatou medaili.


Druhým z nových českých profesionálů je Dalibor Hájek, 39letý závodník v kulturistice, který má v seznamu svých soutěžních výsledků také titul v amatérských soutěžích nejcennější - zvítězil v roce 2010 na mistrovství světa v kulturistice mužů v kategorii nad 100 kg.


Mimochodem, mnoho fanoušků kulturistiky v internetových diskusích pokládá otázku, jaké jsou vlastně podmínky pro to, aby mohl závodník přestoupit do profesionální divize IFBB? Pro české závodníky jsou aktuální dvě základní „vstupenky“: žadatel o přestup mezi profesionály je držitelem titulu z kontinentálního šampionátu (pro nás tedy z mistrovství Evropy) a nebo je držitelem jakékoliv medaile (tzn. dosáhl na první až třetí příčku) na soutěži mistrovství světa. Jak ale i sám Rafael Santonja dodal, zmíněné podmínky nejsou na jedné straně nepřekročitelné, na straně druhé nedávají ani 100procentní záruku (záleží mj. i na soutěžní kategorii, plánovaných startech závodníka apod.). Žadateli ale dávají velmi slušnou pozici proto, aby vedení světové federace s jeho přestupem souhlasilo (naopak absence těchto titulů šance velmi snižuje, kvůli čemuž byly dvě jiné žádosti českých závodníků zamítnuty). Samozřejmostí pak je i fakt, že s přestupem musí souhlasit vedení národní federace (v našem případě tedy SKFČR).

Na závěr zbývá zodpovědět otázku, kdy uvidíme oba závodníky poprvé na profesionálních pódiích? Jak Jana tak Dalibor se v termínu shodují - oba by chtěli své první profesionální starty absolvovat na jaře příštího roku. Držme jim palce, ať je jejich vstup mezi elitní závodníky planety co nejúspěšnější!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2022 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty