Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. www.extrifit.cz
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Česká republika má dva
nové profesionály IFBB!

Článek vydán 21. 07. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 3481

Když na začátku července letošního roku navštívil Českou republiku prezident světové federace IFBB Rafael Santonja, jednalo se sice z větší části o návštěvu soukromou, došlo ale i na řadu kratších či delších pracovních jednáních. Jedním z nich bylo i to ze zástupci Svazu kulturistiky a fitness České republiky nad tématem nových profesionálních závodníků. Od chvíle setkání uteklo několik týdnů, mezi Prahou a Madridem bylo vyměněno několik navazujících dopisů a na konci uplynulého týdne bylo s definitivní platností rozhodnuto. Česká republika má dva nové zástupce v profesionální divizi IFBB!


První z nových profesionálů je Jana Stöckelová, 37letá závodnice, která v roce 2007 zvítězila na mistrovství světa v kategorii fitness (ve své kategorii a nakonec i absolutně), o dva roky později se představila na stejném šampionátu v kategorii kulturistiky žen do 55 kg, aby si i z něho o rok později přivezla zpět do České republiky zlatou medaili.


Druhým z nových českých profesionálů je Dalibor Hájek, 39letý závodník v kulturistice, který má v seznamu svých soutěžních výsledků také titul v amatérských soutěžích nejcennější - zvítězil v roce 2010 na mistrovství světa v kulturistice mužů v kategorii nad 100 kg.


Mimochodem, mnoho fanoušků kulturistiky v internetových diskusích pokládá otázku, jaké jsou vlastně podmínky pro to, aby mohl závodník přestoupit do profesionální divize IFBB? Pro české závodníky jsou aktuální dvě základní „vstupenky“: žadatel o přestup mezi profesionály je držitelem titulu z kontinentálního šampionátu (pro nás tedy z mistrovství Evropy) a nebo je držitelem jakékoliv medaile (tzn. dosáhl na první až třetí příčku) na soutěži mistrovství světa. Jak ale i sám Rafael Santonja dodal, zmíněné podmínky nejsou na jedné straně nepřekročitelné, na straně druhé nedávají ani 100procentní záruku (záleží mj. i na soutěžní kategorii, plánovaných startech závodníka apod.). Žadateli ale dávají velmi slušnou pozici proto, aby vedení světové federace s jeho přestupem souhlasilo (naopak absence těchto titulů šance velmi snižuje, kvůli čemuž byly dvě jiné žádosti českých závodníků zamítnuty). Samozřejmostí pak je i fakt, že s přestupem musí souhlasit vedení národní federace (v našem případě tedy SKFČR).

Na závěr zbývá zodpovědět otázku, kdy uvidíme oba závodníky poprvé na profesionálních pódiích? Jak Jana tak Dalibor se v termínu shodují - oba by chtěli své první profesionální starty absolvovat na jaře příštího roku. Držme jim palce, ať je jejich vstup mezi elitní závodníky planety co nejúspěšnější!

Generální partner

Vyhledávání

 
© 2019 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty