Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Podzimní soutěže 2012
- předběžné informace

Článek vydán 01. 08. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 3754

Letošní podzim bude pro příznivce našich sportů velmi nabitý. Na závodníky i diváky čekají čtyři pohárové soutěže, čtyři soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness, (minimálně) dvě soutěže fitness dětí, čtyři soutěže mistrovství světa, v Praze profesionální soutěž spojená s amatérskou soutěží Olympia Bikini, nad rámec toho všeho pak řada mezinárodních soutěží v dalších evropských státech, z nichž nejprestižnější bude Arnold Classic Europe. V následujícím článku Vám ke všem těmto soutěžím přinášíme základní informace.


Pohárové soutěže

Pohárové soutěže jsou určeny pro registrované závodníky a stejně jako v uplynulých letech i letos budou celkem čtyři. První z nich bude Grand Prix Fitness Vyškov (spojená s nominačním závodem pro mistrovství světa žen), následovat budou Pražský pohár a HI-TECH Nutrition Grand Prix v Čelákovicích (tyto dvě soutěže se konají ve stejném víkendu, vzdálenost obou měst je jen několik málo kilometrů, pro závodníky bude připraveno velmi levné ubytování, aby mohli absolvovat v jednom víkendu soutěže obě), chybět nebude ani Grand Prix PEPA Opava. Přesné termíny (které by se již neměly měnit), najdete v kalendáři soutěží.

Soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness

Soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness jsou určeny pro začínající závodníky a také pro většinu závodníků, kteří startovali na soutěžích dorostu a juniorů. Závodníci nemusejí být nikde registrováni, pro účast na soutěži stačí podat včas přihlášku (ta bude možná až po zveřejnění propozic). Zároveň ale platí, že se závodí podle všech pravidel SKFČR, a to včetně pravidel antidopingových (na loňských soutěžích byli tři dopingové případy, podrobněji Vás o nich i o letošní účasti zástupců Antidopingového výboru ČR na těchto soutěžích budeme ještě informovat).

Soutěže v kondiční kulturistice a bodyfitness se budou konat v letošním roce celkem čtyři – Grand Prix Jalex Krnov, Smartlabs Cup Brno, Grand Prix Ostrava a nově Golem Classic v Kutné Hoře. Pokud v seznamu hledáte Grand Prix Ronnie.cz, hledáte marně – ta se vrátí opět až v příštím roce. Přesné termíny i rozpis seminářů pro závodníky, kteří se na soutěže budou chystat a kteří budou chtít využít možnosti bezplatných konzultací se špičkovými závodníky nebo trenéry, přineseme v nejbližší době. Předběžně ale platí, že soutěže se budou konat v druhé půli listopadu.

Soutěže ve fitness dětí

Kategorie fitness dětí měly v rámci jarní soutěžní sezóny celkem tři klání, na podzim budou určitě další dvě (v Ostravě a v Brně – obojí v druhé půli listopadu), kategorie fitness dětí bude zřejmě vypsána i na některých pohárových soutěžích.

Mistrovství světa

Příprava závodníků na soutěže mistrovství světa je už v plném proudu. Informace pro zájemce o start už byly zveřejněny, všechny kategorie už za sebou mají i první reprezentační srazy, další setkání budou následovat. Bližší informace najdete na svazových webových stránkách v sekci Reprezentace.

EVL´s Prague Pro 2012 & Olympia Amateur Bikini 2012

Profesionální soutěž EVL´s Prague Pro 2012 se bude konat v Praze 27. října 2012, v rámci soutěžního dne proběhne i soutěž pro amatérské závodnice Olympia Amateur Bikini 2012 – podmínky startu najdete na svazových webových stránkách v příštích dnech. Předpokládá se, že podmínky budou podobné jako v případě zájemkyň o start na Arnold Classic Europe (tzn. že před soutěží proběhne nominační sraz, kde se o účasti jednotlivých závodnic rozhodne dle jejich formy).

Mezinárodní soutěže

Na sekretariátu SKFČR čekají pozvánky pořadatelů z dlouhé řady evropských států, které zvou i české závodníky k účasti na jejich podzimních kláních. Postupně je budeme zveřejňovat v kalendáři soutěží společně s informacemi, jak se soutěží zúčastnit. V případě nejprestižnějšího podzimního klání z této kategorie - soutěže Arnold Classic Europe - už byly informace zveřejněny v tomto článku.


Na závěr doporučujeme všem závodníkům pravidelně sledovat stránku s kalendářem soutěží, a to pro případ změny termínů některých klání (naposledy se změnil datum konání mistrovství světa v klasické kulturistice). O všech aktuálních novinkách Vás budeme informovat formou článků, samozřejmě i na svazovém Facebooku. V neposlední řadě vždy platí, že nás se svými otázkami můžete kdykoliv kontaktovat.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty