Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Hudba k volným sestavám
už pouze ve formátu MP3

Článek vydán 03. 09. 2012 - Informace svazu - zhlédnutí: 2490

Pamatujete na situace na soutěžích, kdy závodník nastoupí ke své volné sestavě, zaujme na pódiu před zaplněným hledištěm výchozí pózu a čeká na spuštění hudby... a čeká... a čeká...? Tento a další problémy (třeba s přeskakováním či zadrháváním hudby v průběhu sestavy) byly způsobeny tím, že si kompaktní disk CD, na kterém závodník donesl hudbu, "nerozuměl" s hudební aparaturou pořadatele. Na jedné straně tak stála CD, někdy už postarší, poškrábaná či ušpiněná, na straně druhé technika, která si s nimi neuměla poradit. A řada pro závodníky značně nepříjemných situací byla na světě.

Pro odstranění těchto potíží zavedl Svaz kulturistiky a fitness České republiky od letošního jara možnost, aby závodník poslal svoji hudbu pro volnou sestavu už společně se zasláním přihlášky prostřednictvím webových stránek. Této možnosti v průběhu jarní sezóny využila zhruba třetina závodníků, všichni zbývající donesli hudbu na soutěž ještě stále na CD. Ta byla ale v průběhu semifinálové části soutěže též vždy převedena do elektronického formátu a veškerá hudba se pak pouštěla pouze z notebooku. Výsledkem bylo, že za celou jarní sezónu bylo problémů s hudbou u volných sestav tolik, kolik by člověk napočítal na prstech jediné ruky. Pro dokreslení, tolik problémů mohlo být v minulosti klidně i na jediné soutěži.

Protože se hudba v elektronickém formátu osvědčila, chtěli bychom tímto požádat všechny závodníky, aby pro všechny soutěže v České republice hudbu pro volnou sestavu zasílali společně s elektronickou přihláškou vždy. Tzn. už žádná CD donesená na soutěž, ale jednoduché odeslání souboru s hudbou ve formátu (třeba) MP3 společně s elektronickou přihláškou.

Jak závodník zjistí, že jeho hudba dorazila v pořádku a že tedy může být v naprostém klidu? Dvěma způsoby:

  • poté, co na sekretariátu zkontrolujeme, že je hudba v pořádku, odesíláme závodníkovi na e-mail z přihlášky potvrzovací zprávu,
  • ve startovních listinách, které jsou publikovány vždy ve čtvrtek před soutěží, bude za jménem takového závodníka malé označení (mp3).

V případě, že by hudba společně s přihláškou nepřišla nebo nešla spustit, budeme každého závodníka kontaktovat a domluvíme se na alternativním způsobu zaslání (např. e-mailem, přes internetovou úschovnu či jinými způsoby).

Věříme, že tuto změnu (která je platná pouze pro soutěže v České republice) přivítáte a především, že veškerým nedopatřením na soutěžích při spouštění hudebního doprovodu k volným sestavám je tímto jednou provždy konec!

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2021 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty