Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Kalendář soutěží a jiných akcí
SKFČR a IFBB v roce 2013

Článek vydán 02. 01. 2013 - Informace svazu - zhlédnutí: 5692

Nový rok je zde, a tak je na čase nastínit si události, které čekají Svaz kulturistiky a fitness České republiky a také mezinárodní federaci kulturistiky IFBB v roce 2013. Vždy nejaktuálnější seznam najdete sice na stránce kalendářů soutěží, v tomto článku Vám ale některé události přiblížíme o něco podrobněji a zmíníme i možné změny, ke kterým ještě může dojít.

Sezónu otevře na konci února jedna z nejprestižnějších světových soutěží - od 28. února do 3. března se totiž v americkém Ohiu uskuteční další ročník soutěže Arnold Classic. O ní a o možnostech účasti českých závodníků už najdete na svazových stránkách základní informace, a to konkrétně v tomto článku.

Dva týdny po skončení Arnold Classic, přesněji v sobotu 16. března 2013, proběhne Valná hromada Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Místem konání bude Praha, podrobné informace o programu tohoto setkání zástupců členských oddílů najdete na svazových webových stránkách v průběhu ledna i února.

Ještě před začátkem jarních mistrovských soutěží se bude konat seminář rozhodčích (30. března 2013, Brno), soutěžní sezónu v České republice pak otevře víkend 20. a 21. dubna, kdy proběhnou soutěže Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen. Týden poté, přesněji v sobotu 27. dubna, se bude konat Mistrovství České republiky mužů, žen, párů a masters - místem konání bude Praha.

Následující víkend, přesněji od čtvrtka 2. do neděle 5. května proběhne ve španělské Santa Susanně Mistrovství Evropy žen, juniorů a masters, o týden později pak v Moldávii Mistrovství Evropy v kulturistice a v klasické kulturistice mužů.

Týden po skončení druhého z evropských šampionátů se budou konat české dorostenecké a juniorské soutěže, přesněji mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska. V sobotu 25. května pak v Ostravě proběhne mistrovství České republiky.

Červen přinese (v zatím neupřesněném termínu, pravděpodobný je ale hned první víkend) letošní velkou novinku českých soutěží, kterou je samostatné Mistrovství České republiky ve fitness dětí, juniorů, mužů a žen. Šampionát, na kterém bude zařazena také nová kategorie atletické fitness, se bude konat v Brně. Jeho termín bude upřesněn poté, co srbští pořadatelé ohlásí termín jimi pořádaného Mistrovství světa ve fitness dětí. Mimochodem, zde je vhodné zopakovat slova prezidenta světové federace Rafaela Santonji z podzimního mistrovství světa juniorů. Šéf světové kulturistiky zde totiž sdělil, že kategorie fitness má reálnou naději na zařazení mezi olympijské sporty a je tedy více než důležité klást důraz na kategorie fitness všech věkových kategorií i na národních úrovních jednotlivých členských států.

V rámci jarní soutěžní sezóny ještě proběhnou soutěže středních škol (silově-vytrvalostní osmiboje pořádané Svazem kulturistiky a fitness České republiky). Mistrovství České republiky se bude konat 13. června, termíny předcházejících soutěží mistrovství Čech a mistrovství Moravy a Slezska budou teprve upřesněny.

Soutěžní podzim začne v roce 2013 relativně brzy, už o víkendu 13. – 15. září bude hostit ukrajinský Kyjev Mistrovství světa žen a fitness mužů. Z dalších známých podzimních termínů jmenujme evropský Arnold Classic (Madrid, 11. - 13. října), druhý ročník soutěže EVL’s Prague Pro (26. října), Mistrovství světa mužů (Maroko, 4. - 8. listopadu) a Mistrovství světa v klasické kulturistice (Rakousko, 15. – 17. listopadu). Termín světového šampionátu juniorů a masters je prozatím nejistý, místem konání bude (pravděpodobně) Mongolsko.

Na podzim nás samozřejmě ale čekají i soutěže v České republice, a to jak tradiční pohárové, tak také soutěže kondiční. Jejich termíny ale budou teprve upřesněny.

Ve výše uvedených odstavcích jsme Vám přiblížili jen některé z událostí, které čekají naše občanské sdružení i mezinárodní federaci IFBB v příštím roce. Nad rámec uvedeného proběhnou desítky menších zahraničních soutěží, kterých se mohou účastnit čeští závodníci (seznam průběžně doplňujeme zde), v rámci České republiky se pak bude konat řada seminářů (v zimě a na jaře pro účastníky dorosteneckých a juniorských soutěží, v létě a zkraje podzimu pro účastníky kondičních soutěží), samozřejmostí je také už tradiční soustředění talentované mládeže a mnohé další akce, o kterých Vás budeme postupně na svazových webových stránkách informovat.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2022 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty