Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Kalendář soutěží najdete zde. Přihlášku na Diamond Cup Praha najdete zde.

Chcete se stát rozhodčím SKFČR?

Článek vydán 11. 06. 2018 - Rozhodčí - zhlédnutí: 7942

V případě, že uvažujete o tom, že byste se stal(a) rozhodčím Svazu kulturistiky a fitness České republiky, v následujícím článku najdete podrobný postup, co je třeba pro úspěšné složení zkoušek a získání licence rozhodčího udělat.

Níže uvedený postup neplatí pro studenty Trenérské školy na FTVS UK. Ti získají možnost absolvovat zkoušky na rozhodčí v modifikované podobě v průběhu druhého ročníku svého studia.

  • 1) Nejdříve zkontrolujte, splňujete-li základní podmínky: každý žadatel musí být občanem ČR (nebo jiné členské země EU s povolením k trvalému pobytu na území ČR), musí být členem Svazu kulturistiky a fitness České republiky a jeho věk musí být 25 let či více.

  • 2) V případě, že splňujete podmínky z bodu výše, můžete zaslat písemnou přihlášku k praktické zkoušce (ke stažení zde). Společně s ní zašlete svoji fotografii a průvodní dopis, ve kterém popíšete svůj vztah ke kulturistice a fitness a svoji motivaci, proč se chcete stát rozhodčím.

  • 3) V případě, že Komise rozhodčích Vaši přihlášku schválí*), budete (po uhrazení poplatku ve výši 500 Kč) pozváni na vybranou soutěž, kde budete hodnotit soutěžící vybraných kategorií (zpravidla kulturistiky, bodyfitness a bikiny).

    *) Všechny žádosti bude posuzovat Komise rozhodčích na základě reálného vztahu žadatele ke Svazu kulturistiky a fitness České republiky, k jeho motivaci stát se rozhodčím, k jeho sportovní minulosti atd.

  • 4) V případě, že při hodnocení dosáhnete požadované úspěšnosti (minimálně 80 %), budete pozváni na jednodenní seminář rozhodčích, po kterém bude následovat písemný test.

  • 5) V případě, že absolvujete písemný test úspěšně, bude Vám vydán průkaz rozhodčího a budete moci rozhodovat na soutěžích SKFČR.

Pokud žadatel u praktické nebo písemné zkoušky neuspěje, může zaslat novou přihlášku ke zkoušce, ta se však může konat nejdříve 18 měsíců od termínu zkoušky poslední.

Před absolvováním praktických testů neprobíhá žádný předem organizovaný seminář, doporučeno je konzultovat svoji přípravu ke zkouškám s předsedou Sportovně-technické komise a též s aktivními rozhodčími, kteří se pravidelně zúčastňují soutěží i seminářů rozhodčích.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty