Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Důležité závěry pro závodníky
ze semináře rozhodčích 2013

Článek vydán 31. 03. 2013 - Rozhodčí - zhlédnutí: 4086

V sobotu 31. března 2013 se v Brně konal seminář rozhodčích Svazu kulturistiky a fitness České republiky pro rok 2013. V následujícím přehledu najdete nejvýznamnější body, které se na semináři probíraly a se kterými by se měli podrobně seznámit všichni závodníci, kteří budou startovat v letošní soutěžní sezóně:

  • V pravidlech i nadále zůstává ustanovení, které říká, že třpytky a metalické částečky na těle jsou zakázány (bod 1.14.4). Tento zákaz byl uveden i v dřívější verzi pravidel, avšak na soutěžích nebylo jeho dodržování důsledně vyžadováno. Od letošního roku však bude vyžadováno striktní dodržení tohoto pravidla.

  • Prosíme všechny závodnice kategorií bodyfitness a bikiny fitness, aby se pečlivě seznámily s částí pravidel, které jsou věnovány povolené obuvi pro jednotlivá kola a kategorie a to zejména co se výšky platformy i celkové výšky bot týče. Závodnice s lodičkami vyššími než povolují pravidla nebo s vyšší platformou (viditelnou, ale i skrytou!) nebudou moci takové lodičky použít, neboť by se jednalo o nepovolenou (a ne nevýznamnou) výhodu v porovnání se závodnicemi, které tato pravidla dodržují. Uvedené výšky lodiček vycházejí z mezinárodních pravidel IFBB.

Už v minulých týdnech byl schválen nový Soutěžní řád a pravidla soutěží, závodníci by se se zněním měli podrobně seznámit. Informace o změnách najdete v tomto článku.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2019 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty