Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY
Jarní soutěže v ČR byly zrušeny. Více v tomto článku.
Prosíme majitele fitness center, aby sledovali pravidelně nová ustanovení Vlády ČR na www.vlada.cz pro co nejnovější informace ohledně omezení provozu svých podniků.

Důležité závěry pro závodníky
ze semináře rozhodčích 2013

Článek vydán 31. 03. 2013 - Rozhodčí - zhlédnutí: 4196

V sobotu 31. března 2013 se v Brně konal seminář rozhodčích Svazu kulturistiky a fitness České republiky pro rok 2013. V následujícím přehledu najdete nejvýznamnější body, které se na semináři probíraly a se kterými by se měli podrobně seznámit všichni závodníci, kteří budou startovat v letošní soutěžní sezóně:

  • V pravidlech i nadále zůstává ustanovení, které říká, že třpytky a metalické částečky na těle jsou zakázány (bod 1.14.4). Tento zákaz byl uveden i v dřívější verzi pravidel, avšak na soutěžích nebylo jeho dodržování důsledně vyžadováno. Od letošního roku však bude vyžadováno striktní dodržení tohoto pravidla.

  • Prosíme všechny závodnice kategorií bodyfitness a bikiny fitness, aby se pečlivě seznámily s částí pravidel, které jsou věnovány povolené obuvi pro jednotlivá kola a kategorie a to zejména co se výšky platformy i celkové výšky bot týče. Závodnice s lodičkami vyššími než povolují pravidla nebo s vyšší platformou (viditelnou, ale i skrytou!) nebudou moci takové lodičky použít, neboť by se jednalo o nepovolenou (a ne nevýznamnou) výhodu v porovnání se závodnicemi, které tato pravidla dodržují. Uvedené výšky lodiček vycházejí z mezinárodních pravidel IFBB.

Už v minulých týdnech byl schválen nový Soutěžní řád a pravidla soutěží, závodníci by se se zněním měli podrobně seznámit. Informace o změnách najdete v tomto článku.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2020 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty