Svaz kulturistiky a fitness ČR Svaz kulturistiky a fitness ČR
Úvodní stránka
Informace svazu
Kalendář soutěží
Střední školy
Stanovy a pravidla
Formuláře svazu
Výkonný výbor
Rozhodčí
Trenéři
Odborné komise
Oddíly a kluby
Reprezentace
Antidoping
Odkazy


Extrifit - generální partner Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Oficiální stránky Extrifit a výhradní prodejce Extrifit pro ČR.
SVAZ KULTURISTIKY A FITNESS ČESKÉ REPUBLIKY

Závěry sobotní Valné hromady ČSTV

Článek vydán 30. 04. 2013 - Informace svazu - zhlédnutí: 3796

Uplynulou sobotu se v Nymburku i za účasti pověřeného zástupce Svazu kulturistiky a fitness České republiky (Mgr. Petr Jebas) konala Valná hromada Českého svazu tělesné výchovy. Níže najdete oficiální tiskovou zprávu.

ČSTV končí, sportovci mají ode dneška Českou unii sportu

Valná hromada ČSTV za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana v Nymburku schválila změnu názvu organizace a také novelu stanov sdružení. Prezident republiky Miloš Zeman přijel podpořit delegáty valné hromady při zásadních změnách. „Krize, kterou si organizace prošla, je zároveň i výzva. Přijel jsem Vás podpořit, protože krizové řízení, ke kterému se odhodlal Váš předseda Miroslav Jansta, vyžaduje odvahu a já Vám přeji, aby jemu i Vám ta odvaha vydržela. Sport je v podstatě prevence a investice do něj, ať už je jakákoliv, se vždycky společnosti vrátí,“ uvedl Zeman.

Nový název reprezentuje zásadní změnu, kterou sdružení prochází. Česká unie sportu tak našla své nové místo v celkovém uspořádání českého sportu. Nový název reprezentuje zásadní změnu, kterou sdružení prochází. Charakterizuje její vnitřní chod a společenské působení, které chce představovat. Dává tím veřejnosti jasně najevo, že tato organizace už není tím polostátním ČSTV, které bylo založeno v roce 1957 a dlouhá léta bylo napojeno na státní rozpočet. Dobré jméno organizace bylo v minulosti opakovaně poškozeno, především jednáním bývalých funkcionářů a není tedy divu, že byla na veřejnosti vnímána negativně.

„Stáváme se organizací, která je nezávislá, musí se spoléhat sama na sebe a je důstojným partnerem Českého olympijského výboru, nový název i daleko lépe vystihuje hlavní obsah činnosti sportovního sdruženi,“ říká ke změnám předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.

Česká unie sportu má také novelizované stanovy, které jsou v souladu s Českým olympijským výborem a umožní v budoucnu oběma organizacím zajistit sportovnímu prostředí, tedy svazům, sportovním klubům a tělovýchovným jednotám, tu nejlepší možnou podporu a nejen při financování. Důležitá je i úzká spolupráce se školským systémem.

„Je potřeba podporovat mladou generaci, nastupující sportovce a proto je potřeba zajistit stabilní a kontinuální peníze pro sport, v současné době máme k dispozici přibližně pětinu zdrojů oproti minulosti a 80 % nákladů si vykrývají sami sportovci, což ve světě nemá obdoby,“ dodává předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Generální partner

Vyhledávání

Mediální partneři


Muscle & FitnessČasopis pro fitness a zdravý životní styl. Aktuální zpravodajství ze světa fitness.


Svět kulturistikyInformace a rady týkající se tréninku a správné výživy. Zde najdete aktuální číslo.


Ronnie.czZpravodajství a sportovní obchod. Spalovače tuků, proteiny a další sportovní výživa.

 
© 2023 • RSS
  Kalendáře soutěží Informace svazu Kontakty